Sparing: Porażka GKS-u Katowice

Po sensacyjnym zwycięstwie w meczu sparingowym ze Śląskiem Wrocław, tym razem GKS Katowice musiał uznać wyższość drugoligowej Miedzi Legnica.

Sparingi w Dzierżoniowie nie pokazały w jakiej formie jest katowicka drużyna. Po środowym zwycięstwie nad szóstym w

Ekstraklasie

, Śląskiem Wrocław, nikt nie przypuszczał, że GKS może przegrać z Miedzią Legnica.

Drugoligowy klub nie przestraszył się jednak Gieksy i już po pierwszej połowie prowadził 1:0 po samobójczej bramce Piotra Stacha, który jest jednocześnie asystentem trenera Nawałki. W 58. minucie Musiałowski podwyższył prowadzenie i wydawało się, że

GKS

nie będzie już w stanie osiągnąć korzystnego wyniku.

Czytaj również: GKS Katowice zagra na wiosnę w Jaworznie!

Zaledwie w ciągu sześciu minut, dwie bramki dla śląskiej jedenastki zdobył Bartosz Iwan, doprowadzając do remisu. Ostateczne słowo należało jednak do Miedzi, której udało się pokonać Budkę jeszcze dwukrotnie i to legniczanie wygrali ostatecznie 4:2.

W szeregach zespołu Adama Nawałki wystąpił testowany Paweł Krzysztoporski z Młodej Ekstraklasy Górnika Zabrze.

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:4 (0:1)

Iwan (65., 70.) - Stach (17.sam.) Musiałowski (58.), Dzięgleski (78.), Kociszewski (82.)

GKS Katowice:
I połowa: Gorczyca - Sroka, Krzysztoporski, Stach, Szafrański, Pasko, Machi, Cholerzyński, Marek, Mieszczak, Kowalczyk.
II połowa: Budka - Krysiński, Napierała, Krzysztoporski, Mielnik, Górski, Cholerzyński, Wijas, Plewnia, Iwan, Mikulenas.

Miedź Legnica:
zawodnik testowany - Kaczor (46. Gawlik), Bakrac, Kotlarski, zawodnik testowany (46. Żółtowski), Kłak (46. Kociszewski), Garuch, Kret, Ilków-Gołąb (46. Mikutel), Musiałowski (66. Dzięgleski), Orłowski (46. Łodyga).

źródło: sportslaski.pl, Opracował: Przemysław Styrna