Sparingi Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów i Podbeskidzia. Nasi gotowi do gry w Ekstraklasie

Tomasz Kuczyński
sxc.hu
Wygrane Ruchu i Górnika, cenny remis Podbeskidzia - tak mógłby brzmieć weekendowy meldunek z meczów piłkarskiej ekstraklasy, gdyby nie fakt, że nasze drużyny rozgrywały ostatnie sparingi przed startem sezonu. Ich wyniki napawają jednak optymizmem.

Chorzowianie wygrali na wyjeździe z Cracovią 2:1. W zespole Niebieskich zadebiutował Łukasz Burliga z Wisły Kraków. Znów gola strzelił skuteczny w grach kontrolnych Paweł Abott. Autor drugiej bramki Arkadiusz Piech zszedł z boiska z urazem, który nie jest jednak zbyt groźny.

- Był to niezły występ zespołu, ale irytuje mnie to, że z tylu wypracowanych sytuacji, wykorzystaliśmy tylko dwie - ocenił trener Ruchu Waldemar Fornalik.
Podbeskidzie, czekające na debiut w ekstraklasie, zremisowało w Gutowie Małym z Polonią Warszawa 2:2, choć papierowym faworytem meczu były "Czarne Koszule". Remis warszawianom uratował Daniel Sikorski, kupiony latem z Górnika Zabrze.

Zabrzanie w ostatnim sparingu w Słowenii odprawili z kwitkiem dziewiąty zespół tureckiej ekstraklasy Kardemir - 4:1 (dwie bramki Arkadiusza Milika sprowadzonego z Rozwoju ) a wczoraj wrócili do Polski. Przedsezonowa prezentacja Górnika odbędzie się 29 lipca w kopalni "Guido".

Cracovia - Ruch Chorzów 1:2 (0:0)
1:0 Bartłomiej Dudzic (51),
1:1 Paweł Abbott (55),
1:2 Arkadiusz Piech (61)

Cracovia Kaczmarek (46. Gąsiński) - Nykiel (46. Struna), Żytko, Nawotczyński (62. Kosanović), Suart - Straus (46. Dudzic), Bartczak (62. Szeliga), Radomski (75. Boljević), Suworow, Ntibazonkiza - Niedzielan (46. Szczepaniak)

Ruch Perdijić (61. M. Pesković) - Lewczuk, Grodzicki, Djokić (46. Stawarczyk), Szyndrowski (61. Burliga) - Grzyb (46. Smektała), Malinowski (61. Lisowski), Straka (70. Komac), Janoszka (61. Zieńczuk) - Piech (72. Kwiatkowski), Jankowski (46. Abbott)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 2:2 (0:1)
0:1 Adam Kokoszka (28),
1:1 Adam Cieśliński (55),
2:1 Jacek Broniewicz (75),
2:2 Daniel Sikorski (83)

Polonia (I połowa) Przyrowski - Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok - Przybecki, Trałka, Jeż, Sultes, Wszołek - Cani; (II połowa) Gliwa - Todorovski, Mynar, Ciach, Cotra - Bonin, Tosik, Piątek, Bruno, Brzyski - Sikorski

Podbeskidzie (I połowa) Zajac - Cienciała, Konieczny, Dancik, Osiński - Sokołowski (30. Rogalski), Koman, Kołodziej, Ziajka - Malinowski, Patejuk (30. Demjan); (II połowa) Zajac (70. Bąk) - Górkiewicz, Broniewicz, Sourek, Król - Chmiel, Metelka, Rogalski (60. Sacha), Nather - Demjan (60. Sikora), Cieśliński

Górnik Zabrze - Kardemir Karabukspor 4:1 (2:0)
1:0 Arkadiusz Milik (8),
2:0 Arkadiusz Milik (30),
3:0 Daniel Gołębiewski (72),
4:0 Tomasz Zahorski (79),
4:1 Birol Hikmet (86)

Górnik Skorupski (46. B. Pesković) - Bemben (86. Gasparik), Banaś, Danch, Magiera - Thomik (57. Olkowski), Pazdan, Mączyński, Gierczak (78. Przybylski), Zahorski (81. Wodecki) - Milik (57. Gołębiewski)