Sparingi: Kolejne zwycięstwo Ruchu w Turcji

Przemysław
Przemysław
Przygotowujący się w Turcji do rundy wiosennej Ruch Chorzów odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem "Niebiescy" pokonali wicemistrza Łotwy, FK Ventspils 1:0.

W pierwszej połowie trener Waldemar Fornalik postawił na ten sam skład, który wystąpił od pierwszych minut z z Lokomotiwem Astana. Zawodnicy, którzy po raz kolejny dostali szansę od szkoleniowca "Niebieskich" zdołali strzelić bramkę już w 30. minucie, a do siatki rywali trafił Marcin Zając. Dużą zasługę przy tym golu miał Łukasz Janoszka, którego strzał dobił później popularny "Kicaj".

Spotkanie było ostre, o czym świadczy rozcięcie skóry na nodze Michała Pulkowskiego po jednym ze starć. Przypomnijmy, że było to już drugie zwycięstwo "Niebieskich" w Turcji. Wcześniej Ruch pokonał Lokomotiw Astana 3:2. Już dzisiaj chorzowianie rozegrają kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie Toboł Kostanaj z Kazachstanu.

Ruch Chorzów – FK Ventspils 1:0 (1:0)

Bramka: Marcin Zając (30.)