Sparingi: Zagłębie Sosnowiec wygrywa z MKS-em Myszków

We wtorkowym meczu sparingowym rozgrywanym na stadionie w Klimontowie drugoligowe Zagłębie Sosnowiec pokonało MKS Myszków 2:1.

Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy grający na co dzień w III lidze. Strzelcem jak się później okazało jedynej bramki dla gości był w 24. minucie Jarosław Bonczek.

Po stracie gola sosnowiecka ekipa ruszyła do ataku, jednak w pierwszej części spotkania nie była w stanie ustrzelić bramki MKS-u. Swoich szans nie wykorzystali: Adrian Mielec, Marcin Folc, Michał Filipowicz, Adrian Pajączkowski i Tomasz Balul.

To co nie udało się w pierwszych 45. minutach, udało się w drugiej połowie. I tak w 52. minucie pierwszą wyrównującą bramkę dla Zagłębia zdobył Wojciech Białek. Asystowali mu Vladimir Bednar i Michał Zioło.

W ciągu kolejnych minut widoczna była na boisku dominacje sosnowiczan, która na dziesięć minut przed końcem spotkania dała upragnioną bramkę na wagę zwycięstwa. Strzelcem bramki numer 2 był 29-letni pomocnik Marcin Lachowski.

W ostatnich minutach gry wynik mógł być wyższy, ale ani Sebastian Stefański ani Wojciech Białek nie mieli tyle szczęścia by pokonać bramkarza gości.

- Jestem zadowolony z postawy testowanych piłkarzy, teraz wszystko w rękach właścicieli i prezesa – powiedział po spotkaniu trener Zagłębia Marek Chojnacki.

Teraz piłkarze z Sosnowca mają dwa dni odpoczynku po ciężkich przygotowaniach. W piątek czeka ich kolejny trening a w sobotę o godzinie 11:00 na stadionie w Niwce sparing z Oderką Opole.

Zagłębie Sosnowiec – MKS Myszków 2:1 (0:1)

0:1 – Jarosław Bonczek (24 min.)
1:1 – Wojciech Białek (52 min.)
2:1 – Marcin Lachowski (80 min.)

Składy obu drużyn:

Zagłębie (I połowa): Szlakotin - Strojek, Marek, Balul, Pajączkowski - Lilo, Skórski, Mielec, Pietrzak - Folc, Filipowicz.
Zagłębie (II połowa): Szlakotin (70. Bensz) - Bednar, Zioło (72. Stefański), Sosnowski, Łuczywek - Ryndak (72. Madej), Białek, Łytwyniczuk, Cyganek - Lachowski, Snadny.

MKS (I połowa): Wilk (30. Politański) - Jarosz, Buchcik, Trepka, Sołtysik - Zawrzykraj, Ojczyk, Psonka, Boncek - Zachara, Prusko.
MKS (II połowa): Poturalski (60. Politański) - Król, Romiński, Buchcik, Ojczyk - Ściebura, Psonka, Żelazny, Malczewski - Wolny, Suliński.