18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Dress for Success pomaga i zachęca do pomagania innym [ZDJĘCIA]

Magdalena Nowacka - Goik
Kobiety sukcesu spotkały się wczoraj w Chorzowie z tymi, które sukces mają jeszcze przed sobą
Kobiety sukcesu spotkały się wczoraj w Chorzowie z tymi, które sukces mają jeszcze przed sobą M. Suchan
Debata o nowoczesnych zachowaniach proekologicznych, panel na temat dbałości o zdrowie i urodę, nauka tańca brzuchem i warsztat z autoprezentacji. Te tematy pojawiły się wczoraj na spotkaniu zorganizowanym przez Dress for Success. Spotkanie odbyło się w Chorzowie. Tematem przewodnim była rozmowa o konieczności zbudowania silnego wolontariatu w Polsce.

Dress for Success, czyli Strój dla Sukcesu to stowarzyszenie działające na rzecz niezależności finansowej kobiet, wspierające je poprzez organizowanie warsztatów psychologicznych i dotyczących wizerunku. Skupia kobiety, które odniosły sukces i chcą pomóc innym paniom w tym samym. Swoim doświadczeniem w zakresie wolontariatu, ale także w kwestiach dotyczących walki z przemocą wobec kobiet, wykształcania w sobie cech pomagających zdobyć pracę i wiarę w siebie, dzieliły się prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, patronka działań DfS w Polsce oraz Grażyna Kulczyk, Dama Roku DfS Poland 2010. Ten ostatni tytuł w tym roku przyznano Dorocie Soszyńskiej, z wykształcenia pianistce, współwłaścicielce jednej z najbardziej znanych w Polsce firm kosmetycznych "Oceanic". Drogę biznesu wybrała po zamążpójściu, kiedy wejście do istniejącej już spółki, zaproponowali jej teść i mąż.

Podczas spotkania panie mogły przetestować kosmetyki i wziąć udział w licytacji koszuli zaprojektowanej specjalnie dla DfS przez Ewę Minge .

Na pewno pomogła mi wyobraźnia. Ponadto ukierunkowanie marzeń. A pięknie jest marzyć
Z Grażyną Kulczyk damą roku Dress for Success Poland 2010, kolekcjonerką i mecenasem sztuki, przedsiębiorcą, od kilku lat uznawaną za najbogatszą Polkę rozmawiają Magdalena Nowacka-Goik i Maria Zawała

Jak mówi słynne powiedzenie, dżentelmeni podobno nie rozmawiają o pieniądzach. A jak to jest w przypadku dam?

Ależ rozmawiają jak najbardziej. Świadczy o tym choćby to spotkanie w ramach "Dress for Success". Rozmawiają i to całkiem długo, nawet kilkanaście minut. To nie jest temat tabu.

Jest pani kobietą sukcesu, która nie boi się rozmawiać o nim i o pieniądzach, które się z nim wiążą. Ale jak osiągnęła pani swój sukces, jakie cechy pani pomogły?

Na pewno konsekwencja i pracowitość. Każdy dzień zaczynam od myślenia o tym, co mam do zrobienia. Na pewno w moim przypadku było trochę łatwiej, bo zaczynałam tak naprawdę pracę zawodową w momencie, kiedy miałam już odchowane dzieci i mogłam się w pełni angażować.

Ale to z pewnością nie wszystko, nie mogło wystarczyć aby osiągnąć aż tak spektakularne sukcesy.

Na pewno pomogła mi wyobraźnia. Ponadto ukierunkowanie marzeń. A pięknie jest marzyć i potem to realizować. Czasami łapię się nad tym, że nawet wyprzedzam czas. Ale jeśli świat idzie do przodu to nie trzeba się tego bać. I jeśli w dziewięćdziesięciu procentach to moje "wyprzedzenie" sprawdzi się w praktyce, uważam to za sukces.

Rozmowa kwalifikacyjna to nie bal. Strój warto wybrać wcześniej
Z Jolantą Kwaśniewską rozmawia Magdalena Nowacka-Goik

Idziemy na rozmowę kwalifikacyjną. Jak dobrze się ubrać, żeby zrobić wrażenie na pracodawcy?

Wiele z pań popełnia błąd, szykując się na taką rozmowę jak na bal, lub stosując metodę zbytniego odkrywania ciała, zwłaszcza tych górnych partii. Liczą się oczywiście kompetencje i kwalifikacje, ale zwłaszcza duże korporacje zwracają uwagę na to, w jakim stroju pojawimy się na rozmowie. Najgorszy błąd to wybierać strój na ostatnią chwilę, kiedy jesteśmy zdenerwowani. I wtedy najczęściej robimy zły wybór.

Czyli mamy założyć strój "szarej myszki"?

Szarość, popiel jest bardzo dobrym wyborem kolorystycznym. A wcale nie musimy przez to sprawić wrażenia banalnej osobowości. Wystarczy dodać jeden kolorowy akcent. To zmieni strój, a nie będzie przesadne.

Mowa ciała to też ważny element. Na co zwrócić uwagę?

Na pewno nie obciągać spódnicy i w odpowiedni sposób spleść ręce. Tak, aby nie okazywać nerwów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto