Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci projektują obiekty w Rudzie Śląskiej

Mirosław Ogórka
Mirosław Ogórka
19 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zaprezentują prace dotyczące koncepcji zagospodarowania Szybu Franciszek i ulicy Kościuszki w Rudzie Śl.

- Spośród ponad 30 obiektów właśnie te dwa, zdaniem przyszłych architektów, szczególnie nadają się do realizacji ciekawych form architektonicznych – wyjaśnia Adam Nowak z UM w Rudzie Śląskiej. Pozostałe miejsca, które Wydział Urbanistyki i Architektury wskazał studentom, jako obiekty nadające się do opracowań w ramach warsztatów projektowych, również będą przedmiotem ich zajęć.

– Obiekty jak szyb Andrzej, szyb Mikołaj, dworce w Chebziu, Rudzie i Kochłowicach oraz miejsca przeznaczone pod zabudowę plombową, nadal pozostaną w sferze projektów młodszych roczników Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Mamy nadzieje, że w przyszłości również zostaną nam zaprezentowane – informuje Tadeusz Kostoń, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury w Rudzie Śląskiej.

Celem tegorocznych prac Katedry Projektowania Architektonicznego i Sztuk Pięknych jest poszukiwanie rozwiązań problemów istotnych dla rozwoju Rudy Śląskiej, dotyczących architektury mieszkaniowej, usługowej i przemysłowej. Projekty semestralne i dyplomowe młodych architektów dotyczą m.in. obiektów usług podstawowych, obiektów użyteczności publicznej czy zespołów wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanych na działkach wskazanych przez miasto.

Także prace naukowo-badawcze wykonywane przez pracowników katedry będą dotyczyć  budynków mieszkalnych wielo- i jednorodzinnych, ergonomii czy też przekształceń obiektów i terenów poprzemysłowych z wykorzystaniem materiałów dostarczonych przez Wydział Urbanistyki i Architektury rudzkiego magistratu.

- Podczas poniedziałkowych prezentacji będziemy mogli zobaczyć trzy, dotyczące ulicy Kościuszki oraz dwa na temat adaptacji szybu Franciszek – wyjaśnia Kostoń. – Jak prezentacje będą wyglądały oraz o jakich przekształceniach i funkcjach obiektów studenci będą opowiadać, na razie nie mogę zdradzić, gdyż twórcy swoją pracą zasłużyli na to, aby to oni jako pierwsi pokazali publicznie swoje projekty – zaznacza naczelnik.



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto