Szczakowianka zwycięża na zakończenie sezonu

...
...
Wysokim zwycięstwem zakończyła sezon Szczakowianka Jaworzno. Na pożegnanie rozgrywek piłkarze Andrzeja Sermaka pokonali na Stadionie Miejskim w Jaworznie Górnik Piaski 4:0.

W tym spotkaniu wyraźnie widać było dominację gospodarzy, którzy do przerwy zdołali strzelić tylko jedną bramkę. W 42. minucie bramkarza gości pokonał Kamil Głośny. Ten sam zawodnik 11 minut po wznowieniu gry podwyższył na 2:0. Kwadrans później bramkę strzelił Adrian Wojtaszak. Wynik spotkania, trafiając do własnej bramki, ustalił w 81. minucie Piotr Guliński.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze otrzymali od kibiców pamiątkowe drobiazgi, w postaci zdjęcia oprawionego w antyramę. Fani Szczakowianki chcieli tym gestem podziękować futbolistom za ambitną grę przez cały sezon i godne reprezentowanie barw klubu. "Za ambicję, za walkę, za vicelidera, każdy z nas jest elementem tej układanki" - można było przeczytać na piątkowym foto.

- Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu. Nasz młody skład bardzo dobrze wszedł w drugą część i zakończył rundę bez porażki. To pokazuje, że wcześniejsze ruchy klubu były bardzo dobre. Gdyby pierwsza runda była tak udana, na pewno byśmy awansowali - mówił po zakończeniu spotkania trener Andrzej Sermak.

Szczakowianka Jaworzno – Górnik Piaski 4:0 (1:0)

Głośny 42, 56, Wojtaszak 70, Guliński 81-sam.

Szczakowianka Jaworzno: W. Skrzypek (75. Józefiak) – Jamróz, Stemplewski, R. Skrzypek, Szremski – Wojtaszak, Biskup (81. Jochymek), Chojnowski (71. Dylowicz), Rejdych – Głośny (78. Ochmański), Janeczko.
Górnik Piaski: Rokita – Kusak, Kania (59. Strzelecki), Wiatr (79. Jurczak), B. Derlatka – Skrzypiec, M. Derlatka, Śmiłowski (59. Zdeb), Guliński – Paul, Norbis (75. Sitko).