Triatlhlonowe mistrzostwa w Jaworznie

...
...
W sobotę odbędą się drugie Otwarte Mistrzostwa Jaworzna w Thriatlonie. Śmiałkowie będą mieli do przepłynięcia 400 metrów, następnie przejadą na rowerze 10 km, by zakończyć tą morderczą konkurencję biegiem na 3 kilometry. Start zawodów o godzinie 11:00 na terenie OWR Sosina.

Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych - osobno panie i panowie. Dodatkowo zostanie utworzona klasyfikacja "Open" dla mieszkańców Jaworzna.

Trzeba przyznać, że zeszłoroczna edycja zakończyła się sukcesem. Zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Startujący zawodnicy podkreślali profesjonalizm, uznając ją za jedną z najlepiej zorganizowanych w Polsce!

W zeszłym roku na starcie zawodów stanęło 59 zawodników oraz 14 zawodniczek. Najmłodsi z nich mieli po 14 lat. Natomiast najstarszym zawodnikiem, był jaworznianin - Tadeusz Pawełko (lat 61!).

W klasyfikacji mieszkańców Jaworzna najlepszy okazał się 50-letni Andrzej Bugaj, który uporał się z trasą w czasie 36 minut i 6 sekund. W swojej kategorii wiekowej zajął wówczas - najgorsze dla sportowców - czwarte miejsce. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Góra (jedyny jaworznianin, który w swojej kategorii wiekowej stanął na podium). Trzecie miejsce zajął natomiast...kierownik zawodów - Grzegorz Gębski.