Trzecia porażka Polski. Włochy wygrały Memoriał Wagnera [Zdjęcia]

Adrian Leks
Adrian Leks
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek Piotr Kalsztyn
Na zakończenie imprezy w katowickim Spodku Polska przegrała z Rosją 0:3. W całym turnieju triumfowali Włosi.

Polacy po dwóch porażkach musieli się zmierzyć z teoretycznie najmocniejszą drużyną IX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Niestety Rosjanie potwierdzili swoją klasę i nie dali nam żadnych szans.

Nasi siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i prowadzili nawet 5:1. Rosjanie jednak szybko odrobili straty i na drugiej przerwie technicznej przegrywali już tylko jednym punktem. Następnie wyszli na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Zwycięstwo w tym secie przypieczętował as serwisowy Alexandra Volkova.

Druga partia rozpoczęła się od atomowych zagrywek gości. W efekcie już po kilku minutach podopieczni Władimira Alekno wyraźnie odskoczyli Polakom. W pewnym momencie przewaga wynosiła aż dziewięć punktów. Nasza reprezentacja grała ambitnie, ale to było zdecydowanie za mało, żeby zatrzymać rozpędzoną Rosję. Ostatecznie przegraliśmy do 16.

Trzecia odsłona gry to w dalszym ciągu niepodzielna dominacja Rosjan. Tym razem Polacy zdołali ugrać jedynie 19 punktów i cały mecz przegrali 0:3.

Trzeci mecz i trzecia porażka spowodowała, że Polska zakończyła rywalizację w Katowicach na ostatnim miejscu.

Polska - Rosja 0:3 (22:25, 16:25, 19:25)

Polska: Żygadło, Gruszka, Kosok, Nowakowski, Kubiak, Kurek, Ignaczak oraz Możdżonek, Jarosz, Ruciak

Rosja: Butko, Michajłow, Birjukow, Chtiej, Wołkow, Apalikow, Sokołow oraz Komarow, Grankin, Ilinych, Żigałow

POLSKA - ROSJA - zobacz zdjęcia

Cały turniej z kompletem zwycięstw wygrali Włosi. W ostatnim meczu Squadra Azzurra przypieczętowała swój triumf pokonując Czechów 3:1. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Rosji, a trzecie Czechom.

MVP Memoriału Wagnera rozgrywanego w Spodku został reprezentant Włoch Cristian Savani.

Teraz przed uczestnikami memoriału najważniejsze impreza w tym roku - Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Czechach i Austrii.