Turniej Tenisowy ITF w Katowicach-Janowie zakończony

W Katowicach - Janów od 30 sierpnia trwa turniej tenisowy rangi ITF o puli nagród 25 tyś dolarów. W eliminacjach do turnieju głównego wystartowało 10 reprezentantek Polski.

Dwie Polki, Magdalena Kiszczyńska i Katarzyna Piter wywalczyły awans pokonując trzy rywalki. W turnieju głównym czekały już na start cztery reprezentantki Polski: Anna Korzeniak i Karolina Kosińska wystartowały dzięki wysokiej pozycji w rankingu WTA, natomiast dwie dzikie karty przyznano Justynie Jegiołce i Sandrze Zaniewskiej, która reprezentuje barwy Chorzowskiego Towarzystwa Tenisowego.

Z sześciu zawodniczek które wystąpiły w pierwszej rundzie turnieju, awansowała tylko jedna, Anna Korzeniak. Reszta tenisistek niestety musiała uznać wyższość wyżej rozstawionym zawodniczkom. Sandra Zaniewska grająca z dziką kartą niestety miała pecha w losowaniu i trafiła na mocną zawodniczkę rozstawioną z numerem drugim Ksenie Pierwak.

18-letnia Ksenia w tym roku pokonała już bardziej doświadczoną zawodniczkę z Polski Martę Domachowską w turnieju WTA. Anna Korzeniak, która uporała się w pierwszej rundzie z Czeszką grającą w tym turnieju z numerem 8, Terezą Hladikovą. W drugiej rundzie nasza zawodniczka po 3-setowym pojedynku pokonała reprezentantkę Ukrainy i dotarła w ten sposób na pogromczynię naszej Sandry, Ksenię Pierwak. Niestety i Ania nie dała rady młodziutkiej Rosjance i poległa w krótkich dwóch setach 6:3 6:1.

Turniej zakończył się w Niedzielę finałem gry pojedynczej, w której to zmierzyły się Ksenia Pierwak i kwalifikantkę z Włoch Camila Giorgi. Tym razem młodsza o rok Włoszka pokonała Rosjankę 6:2 6:3 i wygrała turniej w Katowicach.

Zawodniczka pokazała się z pięknej strony. Walczyła w eliminacjach i przechodząc wszystkie szczeble eliminacji wygrała też w turnieju głównym wszystkie pojedynki. Włoszka zaprezentowała dobry forhend i dobry serwis jak na tak młody wiek. Prawdopodobnie na naszych oczach rośnie nowa gwiazda tenisa kobiecego.

W turnieju deblowym triumfowała reprezentantka Polski Karolina Kosińska, która wygrała wraz z Węgierką Agnes Szatmari triumfowały w turnieju w Katowicach.