TVS: Porażka Clearexu w finale Pucharu Polski! [Wideo]

Przemysław
Przemysław
W pierwszym spotkaniu chorzowianie przegrali 0:3 i rewanż we własnej hali zapowiadał się interesująco. Clearex nie dał jednak rady Akademii, przegrywając wysoko 2:8.

Początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo gości. Już w pierwszej minucie Clearex na prowadzenie wyprowadził Michał Włodarek, ale odpowiedź gości była natychmiastowa. W 5. minucie do siatki chorzowian trafił Dmitryi Zagrodnyi. Bramka ta podcięła skrzydła gospodarzom, którzy do przerwy stracili jeszcze cztery bramki. Trafiali kolejno Łeszyk, Zagrodnyi, Pieczyński i Derik.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kolejnym trafieniem popisał się bramkarz gości Rumun Nikulae Neagu i nikt w Chorzowie nie wierzył już w możliwość wywalczenia Pucharu przez Clearex, który stać było tylko na zdobycie drugiej bramki. Autorem bramki po pięknym strzale z rzutu wolnego był Damian Grudzień.

Ostatnie słowa należały do Łukasza Pieczyńskiego i Daniela Lebiedzińskiego. Akademia Futsal Club pokonała Clearex Chorzów 8:2 i tym samym zdobyła Puchar Polski. Przegrany w dwumeczu aż 2:11 finał Pucharu Polski dobitnie pokazał że w klubie z Chorzowa potrzebne są zmiany.

- Rozmawiamy z kilkoma piłkarzami. Na pewno dojdzie do nas co najmniej 2 piłkarzy, którzy mogą nas wzmocnić. Mamy również dość zdolną młodzież - Wojciechowski, który przyszedł do nas w grudniu i tak naprawdę nie jest przygotowany do sezonu, czy Dorian Grudzień, który zagrał dopiero 3 mecz i mimo wszystko wytrzymywał obciążenie psychiczne. Myślę, że gdy dobrze przygotujemy się fizycznie do sezonu to będzie dobrze - powiedział TVS Zdzisław Wolny, trener Clearexu.

Czy spełnią się słowa szkoleniowca, przekonamy się w przyszłym sezonie. Tegorocznych rozgrywek Clearex nie może na pewno zaliczyć do udanych. Szóste miejsce w tabeli wielokrotnego mistrza kraju i porażka w finale Pucharu Polski - tak wyglądał obecny sezon chorzowskiej drużyny.