Utex ROW Rybnik - Odra Brzeg 77:58

Tomasz Kuczyński
Koszykarki z Rybnika wygrały dopiero drugi mecz w tym sezonie ekstraklasy. Na zwycięstwo czekały od 23 października, kiedy na wyjeździe pokonały ŁKS Łódź 62:55.

- Zwycięski mecz z Odrą jest bardzo ważny dla naszych zawodniczek, bo pomoże im uwierzyć, że mogą wygrywać. Zrobiły sobie i kibicom prezent pod choinkę - mówi prezes rybnickiego klubu Gabriela Wistuba.

Gospodynie słabszą miały tylko trzecią kwartę. - Ale i tak cały czas spotkanie było pod naszą kontrolą - dodaje Wistuba.

Klasą dla siebie była Amerykanka Rebecca Harris, która zdobyła 31 punktów. - Rozegrała chyba mecz życia. Ona rzuca "za trzy" nawet z połowy boiska - zachwyca się szefowa klubu.

W piątek Utex zagra u siebie z AZS-em Gorzów (godz. 18.00).

Ekstraklasa koszykarek

Mecz awansem: Utex ROW Rybnik - Odra Brzeg 77:58 (22:11, 22:19, 15:19, 18:9) Utex Harris 31 (5x3), McLean 14, Stanek 11 (2), Koehn 10 (2), Głocka 0 oraz Suknarowska 6 (2), Brown 3, Miszkiel 2, Semmler 0, Rozwadowska 0, Przekop 0.
Odra Alexander 12, Żyłczyńska 10 (1x3), Daniel 8 (2), Stewart 7, Gawrońska 5 (1) oraz Buszta 10, Jones 6.

I LIGA KOSZYKARZY: Astoria Bydgoszcz - GKS Tychy 76:66, Olimp Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 62:69.