W Częstochowie Raków przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:2

ivan
Raków Częstochowa- Zagłębie Sosnowiec
Raków Częstochowa- Zagłębie Sosnowiec Damian Leciak
W potyczce dwóch drużyn z naszego województwa górą okazali się być zagłębiacy, którzy wygrali pod Jasną Górą 2:1. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Michał Filipowicz. - Przede wszystkim jestem zadowolony, że wygraliśmy to spotkanie, bo po to do Częstochowy przyjechaliśmy - mówił po meczu Leszek Ojrzyński, debiutujący trener Zagłębia.

Wszystkie bramki padły w ciągu kwadransa, w drugiej połowie gry. W 54 minucie wynik otworzył Michał Filipowicz. Asystę w tym wypadku zanotował debiutujący w drużynie Michał Grunt. Wyrównał w 68. minucie Paweł Kowalczyk, który dokładnie i precyzyjnie wykonał rzut wolny. Gospodarze cieszyli się z remisu tylko dwie minuty. Wówczas wynik spotkania ustalił, po strzale z rzutu wolnego, wspomniany już Filipowicz.

Po 13. kolejkach Zagłębie plasuje się na szóstej lokacie z dorobkiem 22 punktów. Do lidera z Grudziądza traci pięć punktów. Raków, z 20. punktami, zajmuje dziesiątą pozycję.

Powiedzieli po meczu:JERZY BRZĘCZEK (trener Rakowa): Gratuluję drużynie Zagłębia Sosnowiec zwycięstwa, ale przede wszystkim dziękuję mojemu zespołowi za bardzo dobre spotkanie. Dziękuję również kibicom za liczne przybycie. Życzyłbym sobie aby tylu kibiców co dzisiaj, było na każdym naszym meczu. Jeśli chodzi o rywalizację na boisku, to Zagłębie wykorzystało swoje okazje, a my patrząc na całokształt, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i próbowaliśmy stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe. Szkoda szybko straconej drugiej bramki po rzucie wolnym, bo mogliśmy pokusić się nawet o zwycięstwo. Patrząc jednak na grę mojej drużyny, to jestem zadowolony i dziękuję chłopakom za walkę przez dziewięćdziesiąt minut.
Leszek Ojrzyński (trener Zagłębia): Ostatnie nasze mecze nie były najlepsze w naszym wykonaniu, więc te trzy punkty tym bardziej cieszą. Spotkanie było dla nas ciężkie, bo Raków postawił nam wysoko poprzeczkę. Gratulacje dla Jerzego Brzęczka, bo widać jego pracę i że pod jego okiem zawodnicy rozwijają się i próbują grać piłką.

Raków Częstochowa 1-2 Zagłębie Sosnowiec
Paweł Kowalczyk 68 - Michał Filipowicz 54, 70

Raków: Mateusz Kos - Piotr Mastalerz, Adrian Pluta, Arkadiusz Hyra, Paweł Kowalczyk - Kamil Witczyk (78. Dawid Świerk), Sławomir Ogłaza, Piotr Ceglarz (64. Paweł Nocuń), Łukasz Kmieć, Maciej Gajos - Mateusz Zachara.
Zagłębie: Ołeksij Szlakotin - Vladimir Bednar, Adrian Marek, Tomasz Balul, Tomasz Łuczywek - Marcin Lachowski, Mateusz Madej (90. Marcin Strojek), Adrian Mielec (74. Michał Skórski), Michał Filipowicz - Michał Grunt (84. Jakub Snadny), Marcin Folc (46. Adrian Pajączkowski).

Sędziował: Marcin Michał Woś (Zamość).
Żółte kartki: Mastalerz, Kowalczyk - Bednar.