Weteran ping ponga z Tarnowskich Gór zalicza udane starty. Dzielnie dalej walczy

Stanisław Wawszczak
Adam Hnyda (ATS Halex Świerklaniec) wygrał V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sędziów Tenisa Stołowego w kategorii wiekowej + 80, które odbyły się w dniach 7-8 lipca w Bieczu.

D la Adama Hnydy zwycięstwo w V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Sędziów Tenisa Stołowego to kolejny sukces w ostatnim czasie.

Przed trzema tygodniami w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów, w kategorii wiekowej + 80 lat, zajął trzecie miejsce. Z kolei w parze z Marianem Kwodawskim (Gliwice) zdobył tytuł mistrza Polski w deblu w kategorii + 80. W zakończonym przed miesiącem współzawodnictwie w turniejach cyklu Grand Prix Polski Hnyda został sklasyfikowany w ogólnopolskim rankingu na 1. miejscu w kat. + 80 z 1920 punktami.

- Mimo swoich 80 lat staram się utrzymywać sportową formę, a uzyskiwane wyniki cieszą mnie i zachęcają do dalszych treningów. Powierzono mi dodatkową funkcję Przewodniczącego Rady Weteranów PZTS w Polsce. Wierzę, że dzięki temu w przyszłym roku znów uda się zorganizować na naszym terenie międzynarodowe mistrzostwa Polski weteranów - mówi Hnyda.

Następnym celem Adama Hnydy jest start we wrześniowych międzynarodowych mistrzostwach Polski w Międzyzdrojach, gdzie będzie bronił zdobytego przed rokiem tytułu mistrza Polski.