MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wspólna promocja "Dołów" i "Labiryntu"

Krzysztof Gierak
Krzysztof Gierak
Dwa atrakcyjne pod względem turystycznym i przyrodniczym obszary po dawnych wyrobiskach górniczych, "Doły Piekarskie" i "Suchogórski Labirynt Skalny", będą teraz wspólnie promowane.

Bytomski Zespół Przyrodniczo - Krajobrazowy „Suchogórski Labirynt Skalny” graniczy bezpośrednio z Zespołem Przyrodniczo - Krajobrazowym „Doły Piekarskie”, który usytuowany jest na terenie Tarnowskich Gór. "Doły Piekarskie" zostały powołane do życia 4 października 2006 roku i obejmują obszar 27 hektarów. Znajdują się one w południowo-wschodniej części gminy Tarnowskie Góry, w dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne. Obejmuje on obszar prawie 20 hektarów leżących niedaleko ulic Wodczaka, Prywatnej i Obrońców Westerplatte na terenie Bytomia – Suchej Góry.

17 czerwca odbyło się spotkanie podczas, którego przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytomiu i Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach omówili warunki współpracy w zakresie wspólnego promowania obydwóch zespołów przyrodniczo – krajobrazowych. - Ponieważ bytomski Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Suchogórski Labirynt Skalny” graniczy bezpośrednio z Zespołem Przyrodniczo-Krajobrazowym „Doły Piekarskie”, który usytuowany jest na terenie gminy Tarnowskie Góry, obie gminy w ramach wzajemnego porozumienia będą wspólnie podejmować działania w celu ich promocji. – mówi dla MM Silesia Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu.

Wzajemna współpraca polegać będzie m.in.: na wydawaniu publikacji, folderów i ulotek, organizowaniu akcji na rzecz ochrony środowiska (Dzień Ziemi, Sprzątanie Świata), organizowaniu konkursów i zabaw dla dzieci i młodzieży, współpracy z organizacjami pozarządowymi i ekologicznymi oraz wspólnym pozyskiwaniu środków finansowych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. -

Planuje się przyjęcie jednolitej, wspólnie uzgodnionej nazwy dla obu Zespołów. Proponowana nazwa robocza to „Bytomsko-Tarnogórski Labirynt Skalny” – ujawnia Krzemińska – Kruczek.

Tarnowskie Góry już w 2007 roku wzięły się za zagospodarowanie oraz promocje swojego zespołu. - W ubiegłym roku wyznaczona została na terenie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna po zespole przyrodniczno-krajobrazowym „Doły Piekarskie” – mówi dla MM Silesia Beata Zielonka, rzecznik prasowy UM w Tarnowskich Górach - Rozmieszczono 5 tablic informujących m.in. o wartości przyrodniczej jak i zawierających informacje o zakazach, czyli jakie działania są zabronione na tym terenie – dodaje.

W ramach wspólnej promocji planuje się, że na terenie zespołów będzie przebiegać oznakowana ścieżka dydaktyczna, której trasa opisana będzie w wydanym przewodniku, który planuje się sfinansować z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Przeczytaj również:
>> Dawne wyrobiska znowu przyciągają turystów
>> "Doły Piekarskie" i "Suchogórski Labirynt Skalny" w obiektywie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto