Wygrana Ruchu Chorzów w sparingu

Przemysław
Przemysław
Ruch Chorzów pokonała w meczu sparingowym czwartoligowe Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:0. Mecz trwał zaledwie 70 minut, a w obronie wystąpili m.in. golkiperzy Niebieskich.

Przyglądając się bliżej pierwszej i drugiej jedenastce Niebieskich można zauważyć, że w linii obrony w pierwszej połowie wystąpił Pilarz, natomiast w drugiej Perdijić. Tym eksperymentalnym ustawieniem, trener

Bogusław Pietrzak

na pewno zaskoczył nominalnych golkiperów swojej drużyny.

Czytaj również: Ruch Chorzów remisuje z Flotą Świnoujście

Spisywali się oni jednak bez zarzutów, ponieważ

Ruch

nie stracił w tym spotkaniu bramki. Szansę występu między słupkami otrzymali natomiast młodzi bramkarze - Struski i Matras. Chorzowianie w spotkaniu trwającym 70 minut zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Grodzicki i Scherfchen. Przeciwnik niewymagający, więc sparing ten można było uznać za kolejny trening Ruchu, przed zbliżającą się rundą wiosenną

Ekstraklasy

.

Ruch Chorzów - Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:0 (1:0)

Bramki:

Grodzicki (karny 5.), Scherfchen (68.)

Skład Ruchu Chorzów:

Pierwsza połowa: Struski – Nykiel, Grodzicki, Pilarz, Szczypior - Zając, Baran, Pulkowski, Balaż - Sobiech, Jezierski.

Druga połowa: Matras – Lesik, Sadlok, Perdijić, Kieruzel – Brzozowski, Scherfchen, Mizgajski, Szubert - Janoszka, Flis.

Źródło: niebiescy.pl, opracował: Przemysław Styrna