Wysokie zwycięstwo GKS-u Tychy w lidze hokejowej [Zdjęcia]

jnt1981
jnt1981
W kolejnym meczu Polskiej Ligi Hokejowej, GKS Tychy podejmował krynickie KTH. Po raz kolejny dopisała liczna tyska publiczność, która głośnym dopingiem poprowadziła swych ulubieńców do zwycięstwa.

Ale po kolei. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy uchodzili za zdecydowanego faworyta tego spotkania. Swoją przewagę udowodnili jednak dopiero w 17 minucie meczu, a autorem bramki był kapitan zespołu Adrian Parzyszek.

Druga tercja jednak nie pozostawiła już złudzeń, kto jest lepszy. Tyszanie już w pierwszej minucie tej odsłony zdobyli dwie bramki, wykorzystując liczebne osłabienie kryniczan. Skutecznością w tych akcjach popisali się Woźnica i Krzak. Po kolejnych trzech minutach 4 bramkę dołożył Michał Garbocz, a wynik na 5-0 po dwóch tercjach ustalił Marian Csorich.

Trzecia tercja była najbardziej wyrównana, a nawet dała się zauważyć przewaga gości. Można to tłumaczyć wysokim prowadzeniem tyszan, którzy z pewnością zaczęli oszczędzać siły na następne mecze, jak również kilkoma karami, które spowodowały że musieli oni przez długie okresy grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło im to jednak zdobyć szóstego gola, a jego autorem został Adam Bagiński. Honor gości uratował na niespełna trzy minuty przed końcem Karel Horny i mecz zakończył się wynikiem 6-1 dla GKS-u

GKS Tychy - KTH Krynica 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
6:1 Horný (Valušiak) 58'

Już we wtorek tyszan czeka wyjazd do Krakowa na mecz z liderem PLH, natomiast w piątek o godzinie 18 podejmować będą oni na swoim lodowisku Podhale Nowy Targ.

Ten materiał bierze udział w konkursie do dziennikarzy obywatelskich "Tym żyje miasto"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców MM do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze materiały dziennikarzy obywatelskich! Opublikuj swój materiał w portalu MMSilesia.pl a weźmie on automatycznie udział w konkursie, w którym łączna pula nagród to 500 złotych!