Zabrzańscy szczypiorniści bliżej ekstraklasy

Tomasz Zając
O tym,że spotkanie pomiędzy drużynami NMC Powen Zabrze,a BRW Stal Mielec będzie emocjonujące wiedział każdy. Spotkały się dwie drużyny aspirujące do gry w pierwszej lidze.

Każdy, kto orientuje się, jak wygląda sytuacja w I lidzie polskiej piłki ręcznej, wiedział, że któraś z tych druzyn ma szansę gry z wyższej klasie rozgrywek. Zabrzanie kilka lat temu grali jeszcze w ekstraklasie. Emocje  sięgnęły zenitu, czego dowodem była walka nie tylko na parkiecie, ale i poza nim. Mowa o kibicach, których starcie na początku meczu rozgrzało atmosferę na całej hali.

Od samego początku pojedynek był wyrównany, zacięty, a co więcej - ciekawy. Tylko jeden punkt przewagi w tabeli miał BRW Stal Mielec nad szczypiornistami z Zabrza. Gospodarze po kilkunastu minutach przegrywali z drużyną z Podkarpacia 6:9. Mecz trwa jednak 60 minut więc zawodnicy Pogoni systematycznie "gonili" wynik. Wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie NMC Powen Zabrze był Mariusz Kalisz, który zagrał o niebo lepiej niż w ostatnim, nieudanym spotkaniu w Dzierżonowie.

Nerwowa atmosfera nie sprzyjała grze, ale gorący doping ze strony kibiców obu drużyn pozwolił czuć zawodnikom ósmego, dodatkowego gracza w swoich szeregach. Do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Wynik zmieniał się bardzo często na korzyść jednej i drugiej drużyny.

Jednak w końcówce spotkania zimną krwią wykazali się Zabrzanie i ostatecznie pokonali drużynę z Mielca 28:26. Tym samym objęli prowadzenie w tabeli. Są więc o krok od wejścia do ekstraklasy polskiej ligi piłki ręcznej.

Fotoreportaż z meczu do oglądnięcia tutaj

Od redakcji: Przypominamy, że również i Wy możecie publikować na łamach "MM Mojego Miasta". Czekamy na wasze teksty z różnych dziedzin. Dzielcie się swoimi pasjami i zainteresowaniami...