Zadyma na meczu V ligi w Sosnowcu. Petarda ogłuszyła sędziego [Wideo]

Adrian Leks
Adrian Leks
Z powodu zachowania pseudokibiców mecz AKS-u Niwka z Gwarkiem ...
Z powodu zachowania pseudokibiców mecz AKS-u Niwka z Gwarkiem ... screen YouTube
Z powodu zachowania pseudokibiców mecz AKS-u Niwka z Gwarkiem Tarnowskie Góry został przerwany już po 44 minutach.

Mecz V ligi pomiędzy AKS-em Niwka a Gwarkiem Tarnowskie Góry zgromadził według oficjalnej strony klubu ponad 500 widzów! To miało być sportowe święto, ale popsuli je sosnowieccy pseudokibice, którzy podczas spotkania rzucali petardy hukowe. Jedna z nich wybuchła blisko sędziego liniowego i go ogłuszyła. Warto dodać, że w tym momencie gospodarze prowadzili 2:1.

- W wyniku tego zdarzenia mecz został przerwany, co  prawdopodobnie wzbudziło agresję wśród pseudokibiców. Gdy do przywracania porządku wkroczyli policjanci, zostali zaatakowani kamieniami. Uszkodzeniu uległ policyjny radiowóz - informuje Tomasz Czerniak z KMP Sosnowiec.

Policjanci zatrzymali pięciu sosnowiczan w wieku od 15 do 19 lat. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Za udział w zbiegowisku mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Mecz najprawdopodobniej zostanie zweryfikowane jako walkower dla gości.