Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:1 [ZDJĘCIA]. Niebiescy gubią punkty w Lubinie

ivan
Ruch Chorzów tylko zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1, w meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Do sobotniego spotkania gospodarze przystąpili w niemal najmocniejszym składzie, m.in. z powracającym po zawieszeniu za kartki Bartoszem Rymaniakiem. Ruch przyjechał do Lubina bez pauzującego za kartki Gabora Straki. Kibice, którzy pojawili się na stadionie, mogli po raz pierwszy w obecnym sezonie kupić niskoprocentowe piwo - "Zagłębiaka Stadionowego".

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w środę Włodzimierza Smolarka.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w drugiej minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po błędzie obrońców na strzał z 15 metrów zdecydował się Darvydas Sernas, ale piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Ruchu. Chwilę później po uderzeniu Adama Banasia piłkę sprzed linii bramkowej wybił Piotr Stawarczyk.

Cofnięty na własną połowę Ruch swoich szans szukał w kontratakach i czekał na błąd rywali. Taka taktyka przyniosła efekt w 36. minucie. Po szybko wyprowadzonej akcji Łukasz Janoszka dośrodkował z lewej strony boiska, a stojący na 16. metrze Marek Zieńczuk strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Aleksandra Ptaka.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, ale inicjatywa w dalszym ciągu należała do lubinian i w 55. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Po zespołowej akcji na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Hanzel, a zasłonięty Michal Peskovic nie zdołał skutecznie interweniować. W odpowiedzi na bramkę Zagłębia uderzał Arkadiusz Piech, ale Ptak w ostatniej chwili sparował piłkę na rzut rożny.

W końcówce spotkanie się wyrównało. Oba zespoły nie rezygnowały jednak z ataków, a czujność bramkarzy strzałami z dystansu sprawdzali m.in. Marek Szyndrowski i Szymon Pawłowski. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem.

Zagłębie Lubin 1:1 Ruch Chorzów (0:1)

0:1 Marek Zieńczuk 36'
1:1 Łukasz Hanzel 55'

WSZYSTKO O PIŁCE NOŻNEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM!

Zagłębie: Aleksander Ptak - Bartosz Rymaniak, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Ivan Hodur (64. Kamil Wilczek), Elton Lira (75. David Abwo) - 9. Darvydas Sernas (90. Mouhamadou Traore).

Ruch: Michal Peskovic - Żeljko Dokić, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Paweł Lisowski, Marcin Malinowski, Maciej Jankowski (67. Paweł Abbott), Łukasz Janoszka (90. Łukasz Burliga) - Arkadiusz Piech (87. Andrzej Niedzielan).

Żółta kartka: Pawłowski.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 7262.