Zagłębie remisuje z Cracovią

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zremisowali z grającą w Ekstraklasie Cracovią Kraków 1:1 (0:1) w rozgrywanym na stadionie AKS-u Niwka meczu sparingowym.

W pierwszej połowie z lepszej strony pokazali się goście, którzy w 16. minucie zdobyli pierwszego gola. Strzelcem bramki był 33-letni pomocnik Tomasz Moskala, który z 16 metrów pokonał Mateusza Prusa – młodego ale uzdolnionego bramkarza Sosnowiczan.

W drugiej części spotkania podopieczni Piotra Pierścionka ruszyli do ataku i to oni zdominowali boisko przez resztę spotkania, pokazując się z bardzo dobrej strony. Po strzale Michała Filipowicza w 65. minucie doszło do remisu.

Zagłębie miało jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek, ale ani Tomasz Szatan, strzelając w słupek, ani Rafał Pietrzak swoich szans nie wykorzystali i wynik spotkania nie uległ zmianie - Nie przywiązywałem uwagi do wyniku, chcieliśmy zagrać dobry mecz i wydaje mi się, że chłopaki taki zagrali – podsumował dzisiejszy sparing trener Piotr Pierścionek.

Z dobrej strony pokazał się dzisiaj również 16-letni reprezentant Polski juniorów - Michał Grunt, który także miał szansę pokonania Marcina Cabaja, jednak podzielił los swoich kolegów z drużyny.

Wynik może cieszyć kibiców, gdyż przed rundą wiosenną Zagłębie przegrało z Cracovią i to aż 0:6.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozegrają już jutro z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Początek spotkania o 12.00 w Bieruniu.

Znamy także nowe terminy meczów Zagłębia, ustalone przez Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej, które zostały odwołane z powodu żałoby narodowej po katastrofie samolotu prezydenciego pod Smoleńskiem.

21 kwietnia: Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec, godz. 16:00
12 maja: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice, godz. 19:00
19 maja: Lechia Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec, godz. 17:00

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia Kraków 1:1 (0:1)

0:1 – Tomasz Moskala (16 minuta)
1:1 – Michał Filipowicz (65 minuta)

Skład Zagłębia Sosnowiec:
1 połowa: Mateusz Prus – Marcin Strojek, Adrian Marek, Tomasz Balul, Tomasz Łuczywek - Krzysztof Bodziony, Sławomir Pach, Dawid Ryndak, Adrian Pajączkowski - Krzysztof Myśliwy, Michał Grunt
2 połowa: Mateusz Prus - Vladimír Bednár, Wojciech Białek, Dženan Hošić, Rafał Pietrzak, Dariusz Kłus, Tomasz Szatan, Radosław Flejterski, Lilo, Michał Filipowicz, Hubert Jaromin.