Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz. Tylko remis

W XXIV kolejce II ligii grupy zachodniej wicelider Zagłębie Sosnowiec tylko zremisował w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 0:0.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze i wynik mógł zmienić oblicze całego spotkania. Mógł, bo w bramce gości świetnie spisywał się Mateusz Prus. Dla dwudziestolatka był to ligowy debiut w barwach sosnowieckiej drużyny. Po spotkaniu trener Piotr Pierścionek nie krył zadowolenia z postawy młodego bramkarza: Dziś szansę dostał Mateusz. On wie, że gra dla dużego klubu i na treningach bardzo się stara. Zagrał dobrze z Pogonią i dziś potwierdził swoje umiejętności – powiedział 31-letni trener z Sosnowca.

Najlepszą okazję do udowodnienia, że jest dobrym zawodnikiem i postawienie na niego w meczu nie było błędem, Prus miał już w 31. minucie, kiedy to po dobrze rozegranej akcji przez Olimpię Grudziądz w sytuacji sam na sam powstrzymał Tomasza Rogóża. Zagłębie Sosnowiec w pierwszej części spotkania miało również dwie dogodne sytuacje, ale swoich szans nie wykorzystali zarówno Marcin Lachowski jak i Hubert Jaromin.

W drugiej połowie to Zagłębie miało więcej okazji do strzelenia bramki. Niestety ani Dariusz Kłus, ani Marcin Lachowski czy Sławomir Pach nie pokonali bramki strzeżonej przez Mateusza Struskiego i na święta wracają do Sosnowca tylko z jednym punktem.

W 80. Minucie spotkania z boiska musiał zejść 30-letni obrońca Zagłębia Arkadiusz Kłoda, który doznał kontuzji. Miejmy nadzieję, iż to nic poważnego i w następnej kolejce zobaczymy zawodnika z numerem 10 na koszulce.

Już w sobotę, na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec podejmować będzie Górnik Polkowice.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 0-0

Składy obu drużyn:

Olimpia: 12. Mateusz Struski, 21. Bartłomiej Kowalski, 6. Krzysztof Brede (62' 7. Maciej Koczur), 23. Hubert Kościukiewicz, 20. Radosław Simson, 8. Mariusz Pawlak, 30. Tomasz Rogóż, 25. Grzegorz Domżalski, 9. Piotr Ruszkul (62' 22. Przemysław Jakubiak), 19. Mariusz Kryszak, 27. Valentin Dah.
Zagłębie: 12. Mateusz Prus, 3. Vladimír Bednár, 17. Dženan Hošić, 7. Adrian Marek, 14. Rafał Pietrzak (46' 8. Tomasz Łuczywek), 10. Arkadiusz Kłoda (80' 11. Lilo), 25. Dariusz Kłus, 18. Sławomir Pach, 21. Adrian Pajączkowski, 19. Hubert Jaromin (68' 28. Michał Filipowicz), 5. Marcin Lachowski.

Żółte kartki: Arkadiusz Kłoda (45 min.), Vladimir Bednar (55 min.),Valentin Dah (72 min.), Tomasz Łuczywek (89 min.), Tomasz Rogóż (94 min.) **