MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zakład Karny w Raciborzu rozpoczął współpracę z harcerzami. "To milowy krok dla środowiska harcerskiego na ziemi raciborskiej"

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 16 lat
W poniedziałek 9 października, w Zakładzie Karnym w Raciborzu w obecności wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, podpisano list intencyjny w sprawie współpracy raciborskiej Służby Więziennej ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręgu Górnośląskiego. Harcerze będą mogli korzystać z pomieszczenia znajdującego się przy zakładzie. Chodzi o budynek byłego „Klubu Oficera Służby Więziennej” (tzw. „Doro”), gdzie pojawi się również 5 stanowiskowa strzelnica.

Zakład Karny w Raciborzu rozpoczął współpracę z harcerzami

Zgodnie z intencją listu, Raciborski Związek Drużyn Harcerzy „Bastion” będzie mógł prowadzić swoją działalność w pomieszczeniu użyczonym przez dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu, a równocześnie zadba o teren, gdzie postawiony jest Pomnik Pamięci Żołnierzy Wyklętych, usytuowany przy raciborskiej jednostce i samo miejsce pamięci.

- Harcerstwo na ziemi raciborskiej bardzo dobrze się rozwija - podkreślił Minister Woś, przypominając również zaangażowanie harcerzy w akcje o charakterze patriotycznym w regionie oraz dotychczasową dobrą współpracę harcerzy z więziennikami.

Wiceminister wyraził przekonanie, że pomieszczenie użyczone w obrębie nowo powstającej nowoczesnej strzelnicy będzie dobrze służyć raciborskiemu związkowi drużyn.

Jak mówił płk Maciej Konior, obie formacje kierują się wartościami: Bóg - Honor - Ojczyzna.

- Jesteśmy też od tego, by wspierać inicjatywy pro patriotyczne - dodał płk Maciej Konior

Hm. Krzysztof Bajerski zaznaczył z kolei, że jest to "milowy krok dla środowiska harcerskiego na ziemi raciborskiej". List intencyjny podpisali wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, Komendant Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „Bastion” hm. Krzysztof Bajerski, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Katowicach płk. Maciej Konior, Dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu por. Grzegorz Skowronek oraz Przewodnik Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „Bastion” pwd. Jakub Filip.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto