Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdrowie i bezpieczeństwo: Starsze osoby mogą skorzystać z teleopieki

Redakcja
Ludzi starszych czy niezupełnie samodzielnych często ogarnia paraliżujący strach przed upadkiem podczas kąpieli czy zasłabnięciem. Do Katowic wkracza popularny na zachodzie system teleopieki. Jak to działa?

Bazując na wieloletnich, dobrych doświadczeniach firm działających w branży teleopieki i telemedycyny w krajach zachodnich, opracowaliśmy system, dzięki któremu możemy mieć pewność, że bliska nam osoba będzie bezpieczna i czując nad sobą stałą opiekę odzyska spokój ducha i radość życia - mówi Sławosz Ryszka z katowickiego odziału firmy. - Świadczymy nie tylko usługi teleopieki. Od marca 2009 przy współpracy z NZOZ Kardiotele uruchomiliśmy usługę tele ekg skierowaną dla osób z problemami kardiologicznymi. Całość naszej oferty dzielimy na kilka wygodnych i elastycznych pakietów dostosowanych do indywidualnych potrzeb - dodaje.

Jak działa teleopieka?

System alarmowy składa się z dwóch urządzeń o kluczowym znaczeniu. Pierwszym z nich jest specjalny terminal instalowany w mieszkaniu użytkownika. Jest to urządzenie komunikacyjne działające w oparciu o infrastrukturę telefoniczną. Odpowiedni głośnik i bardzo czuły mikrofon wbudowany wewnątrz urządzenia umożliwiają kontaktowanie się z całodobowym Centrum Alarmowym i rozmowę z konsultantem z dowolnego miejsca w domu Klienta – działa jak bardzo czuły zestaw głośnomówiący.

Urządzenie terminala wyposażone jest w niezależne zasilanie, dlatego zadziała również w przypadku awarii sieci energetycznej.

Każdy z użytkowników posiada również specjalne urządzenie przypominające zegarek, dzięki któremu po naciśnięciu umieszczonego na nim guzika zostaniemy połączeni z centrum alarmowym.

- Media często relacjonują przypadki, że pomimo posiadania telefonu stacjonarnego lub komórkowego poszkodowane osoby nie są w stanie wezwać pomocy, gdyż wymaga to przekazywania dużej liczby informacji i w rezultacie pomoc przychodzi zbyt późno. Centrum alarmowe posiada wszelkie niezbędne możliwości oraz informacje aby szybko i skutecznie wezwać pomoc do klienta - mówi Ryszka.

Czy Śląskie społeczeństwo, które słynie z zamiłowania do tradycji odważy się skorzystać z tak nowatorskiego pomysłu? Czas pokaże...

Zobacz również: Zdrowie i uroda. Serwis specjalny
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto