Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znamy zwycięzców V Śląskiej Olimpiady Kabaretowej

Aleksandra Jarosz
Aleksandra Jarosz
Kolejna runda Śląskiem Olimpiady Kabaretowej, kolejne kabarety walczące o złoty medal! Po wczorajszej rozgrzewce śląska publiczność pokazała na co ich stać!

Jedna noc nie wystarczyła by opadły emocje po pierwszej rundzie ŚOK-u a już następnego dnia czekały czas rozgrywki po których mogliśmy wyłonić zwycięzców.

Pierwszego dnia każdy niepewnie spoglądał po sąsiadach zastanawiając się nad tym czy aby na pewno nie będzie głupio się śmiać, teraz każdy wiedział, że zabawa i śmiech to klucz do sukcesu.

W porównaniu do Kabaretu Neonówka, chłopcy z Jeleniej Góry nie potrafili usiedzieć w miejscu i w każdej wolnej chwili pomagali prowadzącym w organizowaniu konkursów dla publiczności oraz prezentowali dowody na to ,że nazwa kabaretu nie jest przypadkowa.

W drugim dniu Śląskiej Olimpiady swoje umiejętności prezentowały kabarety:

Kabaret PUK - działalność kabaretu pod tą nazwą i w tym składzie zaczęła się w połowie 2007 roku. W skład grupy weszły osoby, które działały już wcześniej na scenie kabaretowej oraz teatralnej i od tamtej pory postanowiły połączyć swe siły. Po długich i intensywnych próbach powstał pierwszy program pt. „Puka Buka”, którego premiera odbyła się 11.01.2008 na Scenie „Moliere” w Krakowie.

Kabaret Satyf powstał w maju 2002 roku w Dąbrowie Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. Aktualnie występują Damian Kubikka i Krzysztof Korzeniecki który w październiku 2006 roku dołączył do kabaretu (wcześniej tworzyła go czwórka znajomych Damian Kubik, Tomasz Myca, Andrzej Byrzykowski i Adam Kowalski).

Kabaret Grabiego Marka członkami są: znany z występów z Grzegorzem Halamą Marek Grabie oraz Karol Wolski i Jakub Kwarciński.

Sami chłopcy piszą o sobie:

"Co sprawia, że wieczór spędzony z nami zapada w pamięć na długo? To wyjątkowa mieszanka humoru absurdalnego i satyry obyczajowej, przemyślnie nafaszerowana gagami w ten sposób, by śmiejący się na wydechu widz nie udusił się w czasie przedstawienia (gdyby się udusił to by nie zapamiętał na długo.) To obszerne elementy improwizacji, którą uwodzimy widza, kradniemy jego duszę i wrzucamy do spazmatycznego świata chichotu."

Po konkurencjach konkursowych, których tematyka była taka sama jak w poprzednim dniu tj. Kuriozalna sytuacja, Na dopingu oraz Kara przejazdu przez aleję serwisową (PIT LANE) każdy z kabaretów miał czas na zaprezentowanie swojego programu własnego. Każdy z prezentujących się artystów pokazał profesjonalizm i miłość jaką wkłada w tworzenie skeczy, jednak na podium mogły znaleźć się tylko trzy z sześciu występujących. Wybierani byli oni przed publiczność.

Zanim zostały przedstawione wyniki nadszedł czas na występ gwiazdy wieczory którą był Kabaret Paranormalni .


r e k l a m a :


**


Pozytywna energia, która wraz ze skeczami trafiała do siedzących na sali sprawiła, że na chwile każdy z obecnych przenosił się w miejsce rozgrywanych sytuacji. Oczywiście nie mogło zabraknąć "Mariolki", która jest wizytówką kabaretu.

W końcu nadszedł czas wręczania medali!

Według publiczności najlepszym kabaretem, czyli zdobywcami złotego medalu oraz pucharu został Kabaret Słoiczek po Cukrze, srebrnych nagród - Kabaret Statyf, natomiast brąz trafił do rąk kabaretu PUK.

Po zakończeniu imprezy można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w występującymi kabaretami a później udać się do klubu 2B3 gdzie odbyło się ŚOKowe afterparty.


Czytaj również: V Śląska Olimpiada Kabaretowa w GCK
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto