1. FC Katowice wygrywa z Naprzodem Lipiny 4:3

Prestiżowe spotkanie dwóch wiekowych i utytułowanych klubów z Górnego Śląska rozegrane zostało na boisku w Szopienicach. Mecz oglądało kilkudziesięciu kibiców, którzy nie mogli narzekać na brak emocji.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę na boisku mieli piłkarze gości strzelając dwie bramki. Dopiero w końcówce 1. FC Katowice zdołał, choć na raty, umieścić piłkę w siatce przeciwnika. Drużyna z Lipin po czerwonej kartce już pierwszą połowę kończyła w dziesiątkę.

W drugiej części spotkania piłkarze z Katowic przystąpili do odrabiania strat. Już na początku drugiej połowy udało im się doprowadzić do remisu. Kolejne akcje doprowadziły do zdobycia dwóch następnych bramek i 1. FC Katowice wygrywał 4:2.

Grający w dziesięciu piłkarze gości nie rezygnowali z walki i wykorzystali stały fragment gry, gdy po brutalnym faulu zawodnik 1. FC otrzymał drugą żółtą kartkę i w rezultacie musiał opuścić boisko.

Wynik 4:3 mimo śmiałych ataków gości i groźnych kontr gospodarzy nie uległ już zmianie, choć momentami 1. FC grał nawet w dziewiątkę, gdyż piłkarzy łapały kurcze. Dzięki piątej w sezonie wygranej dobrze ostatnio prezentujący się Erster Fussball-Club poważnie oddalił widmo zbliżenia się do strefy spadkowej tabeli A-klasy.