Bardzo wysoka wygrana Polek w meczu towarzyskim w Chorzowie [Zdjęcia]

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała ekipę Stanów Zjednoczonych 45:8 (27:5) w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Chorzowie.

Po kompromitujących porażkach ze Słowacją i Czarogórą, Polki wybrały za przeciwnika zaczynającą swoją przygodę z piłką ręczną reprezentację Stanów Zjednoczonych.

Nasze zawodniczki od początku dominowały w każdym elemencie gry. Amerykanki często gubiły się w ataku a ich warunki fizyczne nie pozwalały na oddanie mocnych strzałów. Pierwsze bramki zdobyte zostały przez kontrataki szybko wyprowadzane przez nasze zawodniczki. W dalszej części spotkania Polki próbowały konstruować akcje pozycyjnych po których również zdobywały bramki. Na pierwszą przerwę biało – czerwone schodziły do szatni z wynikiem 27:5.

W przerwie zobaczyliśmy występ Kamila Guzego i Natalii Kurzawy, finalistów programu You Can Dance.

Druga połowa spotkania to identyczny obraz gry. Dominacja naszych zawodniczek i jeszcze bardziej pogubione Amerykanki. Nasze przeciwniczki dopiero w 16 minucie drugiej połowy zdobyły pierwszą bramkę po wznowieniu gry.

Polki jedyny przestój zanotowały między 45 a 53 minutą, kiedy to nie trafiły żadnej bramki. Zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami na parkiecie były nasze skrzydłowe Katarzyna Gleń i Monika Gunia, które rzuciły odpowiednio 7 i 9 punktów.

Polki zwyciężyły pewnie w tym spotkaniu, dając sromotną lekcję młodemu zespołowi USA. Teraz nasze zawodniczki przygotowują się do turnieju na Węgrzech, gdzie czekają na nasi znacznie silniejsze rywalki.

Powiedzieli po meczu dla MM:
trener Krzysztof Przybylski (Polska): Przed Amerykankami jeszcze sporo ciężkiej pracy. Dla nas to spotkanie miało charakter gry kontrolnej, w której ćwiczyliśmy różne warunki ataków jak i obrony. Potrzebujemy gry z silniejszymi rywalkami jednak ekipy z wyższej półki są na innym etapie przygotowań i nie zawsze mają czas na spotkania kontrolne. Amerykanki mają potencjał, który za 4 – 5 lat powinien dać im całkiem ciekawą ekipę. My teraz wyjeżdżamy na Węgry. Od czwartku czeka nas turniej towarzyski, gdzie zmierzymy się z silniejszymi rywalkami.
Joanna Waga (Polska): Trudniej się gra z rywalkami, o których nic nie wiem, zwłaszcza tak młodymi. Cieszymy się ze zwycięstwa, które na pewno poprawi morale w naszym zespole. Teraz chcemy grać z silniejszymi rywalkami i możemy z nimi nawet przegrywać, ale po dobrej grze. Gramy ze sobą dopiero od wczoraj a w zespole jest wiele nowych zawodniczek. Musimy się zgrać, aby wygrywać z najlepszymi.
Kinga Byzdra(Polska): Spotkanie sprawiło nam sporo przyjemności, cieszyłyśmy się grą. Dziś ćwiczyliśmy różne warianty gry w ataku. Teraz czas na Węgry, gdzie czekają na nas dużo trudniejsze przeciwniczki.

Polska – USA 45:8 (27:5)

Polska: Justyna Jurkowska, Karolina Mieńko – Katarzyna Gleń 7, Monika Stachowska 2, Lucyna Wilamowska 4, Malwina Leśkiewicz 3, Kinga Byzdra 3, Joanna Waga 1, Małgorzata Kucińska 3, Alina Wojtas 4, Sylwia Lisewska 1, Monika Gunia 9, Patrycja Kulwińska 2, Anna Jaszczuk 3, Klaudia Pielesz 3

USA: Jennifer Haubrich 4, Amber Turner 1, Julia Sayer 1, Taylor Proctor 1, Karoline Borg 1,

MMSilesia: Sportowe życie regionu