Clearex Chorzów znowu zwycięski

W 17. kolejce ekstraklasy futsalu mistrz Polski - Clearex Chorzów pokonał w Szczecinie zajmującą siódme miejsce w tabeli miejscową Pogoń 6:3.

To był bardzo ważny mecz dla chorzowskich piłkarzy. Dzięki temu zwycięstwu zachowali oni szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Już po czterech minutach Chorzowianie prowadzili 2:0, a do bramki rywali trafiali Jasiński i Szłapa. W bramce Clearex-u bardzo dobrze spisywał się Tomasz Ulfik, który często popisywał się dobrymi interwencjami.

Na początku drugiej połowy kontaktowego gola strzelili Szczecinianie. Ta bramka rozzłościła jedynie mistrzów Polski, którzy szybko strzelili dwie bramki i w 28. minucie było już 4:1. Cztery minuty później gospodarze strzelili drugiego gola, a w odpowiedzi Wolański trafił do bramki Szczecinian. Szóstą bramkę dla Clearex-u strzelił reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski futsalu Robert Gładczak. Przed końcem spotkania gospodarzom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Skład Clearex-u: Tomasz Ulfik - Piotr Słonina, Tomasz Zieliński, Andrzej Szłapa, Krzysztof Jasiński, Mirosław Miozga, Dariusz Wolański, Robert Gładczak

Bramki dla Clearex-u: Andrzej Szłapa(4,25), Krzysztof Jasiński(3), Piotr Słonina(24), Dariusz Wolański(32), Robert Gładczak(35)

Dzięki temu zwycięstwu Clearex utrzymał trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy futsalu. Pozycję lidera utrzymał Hurtap Łęczyca, który rozgromił we własnej hali czwartą w tabeli Akademię Słowa Poznań aż 7:2!