Futsal: Gwiazda Ruda Śląska - GKS Tychy 3:0

Gwiazda Ruda Śląska odniosła zasłużone zwycięstwo w piątej kolejce Ekstraklasy Futsalu. Po dwóch bramkach Wolańskiego i golu Jarzmika pokonali we własnej hali GKS Tychy 3:0.

Pierwsza połowa w Rudzie Śląskiej była wyrównanym widowiskiem. Gwiazda już na początku spotkania stworzyła groźną sytuację, ale uderzenie Rabczaka zostało zablokowane. Następnie goście nie wykorzystali dwóch stuprocentowych sytuacji, dzięki dobrym interwencjom Cielesty. Końcówka należała już jednak do gospodarzy i to oni objęli na 49 sekund przed końcową syreną prowadzenie. Po rzucie wolnym do siatki rywali trafił Dariusz Wolański.

Na początku drugiej połowy tyszanie powinni doprowadzić do wyrównania, jednak piłka po zamieszaniu w polu karnym odbiła się od słupka bramki. Przejął ją Rafał Jarzmik i po indywidualnej akcji podwyższył prowadzenie.

Po stracie drugiego gola z drużyny GKS-u "zeszło powietrze" i to gospodarze stwarzali sobie groźne okazje. Wynik ustalił w 32. minucie Dariusz Wolański, wykorzystując sytuację sam na sam z Krzyśką.

Gwiazda Ruda Śląska – GKS Jachym Tychy 3:0 (1:0)

Bramki: Dariusz Wolański (20. i 32.), Rafał Jarzmik (22.)

Skład Gwiazdy: Cielesta, Zięcik – Ficek, Jarzmik, Starowicz, Wolański – Rabczak, Gładczak, Miozga, Rakowski – Hewlik, Łągiewka.

MMSilesia: Sportowe życie regionu