Futsal: Zwycięstwo Clearexu Chorzów

W 12. kolejce Ekstraklasy Futsalu, Clearex Chorzów wygrał we własnej hali z drużyną Gaszyńscy Kraków 1:0. Dzięki temu zwycięstwu, chorzowianie zachowali szansę na medalową pozycję.

Początek spotkania nie wskazywał na ostateczny, niski wynik. Już w 4. minucie bramkę dającą prowadzenie chorzowianom strzelił Dawid Hajnc, pokonując bramkarza z bliskiej odległości. Była to pierwsza bramka tego zawodnika w rozgrywkach ekstraklasy futsalu.
W pierwszej części spotkania, gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale najpierw Tomasz Zieliński trafił w słupek, następnie w bramkarza gości z pięciu metrów trafił Jarzmik.

Goście również stwarzali zagrożenie pod bramką Brzenka, ale golkiper

Clearexu

popisywał się świetnymi interwencjami. Na początku drugiej połowy gospodarzy uratował słupek, a w odpowiedzi sytuacji sam na sam nie wykorzystał

Robert Gładczak

.

Czytaj również: Jango Katowice - Clearex Chorzów 3:1

Ostatecznie Clearex wygrał z krakowską drużyną 1:0 i zdobył komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Tadeusza Wolnego awansowali na szóstą pozycję w tabeli i do trzeciej Akademii Futsal Club tracą tylko cztery punkty.

Clearex Chorzów - Gaszyńscy Kraków 1:0 (1:0)

1-0 - Hajnc (4.)

Clearex Chorzów: Brzenk - Zieliński, Szłapa, Łuszczek, Jarzmik oraz Gładczak, Wolański, Hajnc, Włodarek, Suliński.

Gaszyńscy Kraków: Zachariasz - Salamon, Kozieł, Kwater, Mielec oraz Lipecki, Wiśniewski, Pituła, Gad, Zając, Gawęcki.