Jango Katowice mistrzem jesieni! [Foto]

Przemysław
Przemysław
Mimo słabszej pierwszej połowy, Jango Katowice pokonało we własnej hali Clearex Chorzów 3:1. Zwycięstwo pozwoliło katowiczanom umocnić się na fotelu lidera.

Początek spotkania należał do gości, którzy od pierwszych sekund ruszyli na bramkę strzeżoną przez Skorupskiego. Dwukrotnie uderzali Szłapa i Miozga, bez rezultatu.

Pierwsza groźna akcja Jango zakończyła się bramką. W 3. minucie Machura zgrał do Cierpioła, a ten mając przed sobą pustą bramkę dopełnił formalności. W odpowiedzi kontrę przeprowadzili goście, ale Gładczaka w ostatniej chwili uprzedził Cierpioł.

W 6. minucie Skorupski popisał się kolejną doskonałą interwencją, ubiegając Zielińskiego. Trzy minuty później Gładczak podał do Rakowskiego, a ten uderzył minimalnie obok prawego słupka.

Czytaj również: Jango Katowice pod patronatem MM!

Gospodarze obudzili się dopiero po dziesięciu minutach. Najpierw Machura uderzył prosto w Brzenka, następnie dobrej sytuacji nie wykorzystał Janovsky. W 13. minucie piłka po strzale Jagiełły trafiła w słupek.

Clearex swoją przewagę w pierwszej połowie udokumentował w 16. minucie, strzelając wyrównującą bramkę. Na strzał zdecydował się Włodarek, a tuż przed bramkarzem tor lotu piłki zmienił Suliński. Wszystko rozpoczęło się od początku. Na sekundy przed syreną niecelnie uderzał jeszcze Rakowski.

Drugie 20 minut lepiej rozpoczęli liderzy

Ekstraklasy Futsalu

. W 24. minucie Andre podał do Jasińskiego, a ten płaskim strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce.

Chwilę później po nieszczęśliwej interwencji, kontuzji doznał Paweł Machura, który nie powrócił już na parkiet. - Na szczęście uraz nie jest groźny i będę mógł normalnie trenować - powiedział po meczu Paweł Machura.

Jango z minuty na minutę grało coraz lepiej. W 29. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym przez Halisona, wynik podwyższył Janovsky. Minutę później Halison trafił w spojenie.

Sześć minut przed końcem goście zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Do końcowej syreny próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale to kontrataki Jango były groźniejsze. Brzenka próbował zaskoczyć Andre, a po uderzeniu Pękala, golkipera gości uratowała poprzeczka. Wynik nie uległ już zmianie i Jango tym zwycięstwem udowodniło, że tytuł mistrza jesieni nie jest przypadkiem.

- Cieszymy się bardzo z tytułu mistrza jesieni. Chcieliśmy dzisiaj udowodnić, że ten tytuł należał się nam i mimo braku koncentracji na początku spotkania udało się wygrać - powiedział po spotkaniu Krzysztof Jasiński.

Czytaj również: Jango Katowice deklasuje GKS Tychy! [Foto]

Po spotkaniu w ekipie gości nadszedł czas pożegnań. Z drużyną rozstał się bowiem Mirosław Miozga, który w Clearexie spędził 12 lat: - Chorzowski etap zakończony. Na pewno trudno jest się rozstać, bo zawsze grałem w Clearexie. Miałem propozycję objęcia stanowiska grającego trenera, w jednym z klubów, ale chcę jeszcze skupić się tylko na grze - podsumował Miozga.

Jango Katowice - Clearex Chorzów 3:1 (1:1)