Hokej na lodzie: Śląskie drużyny wygrywają. GKS Tychy nadal liderem!

W piątek odbyła się 11. kolejka hokejowej ekstraklasy. Trzy śląskie drużyny rozegrały swoje spotkania jako gospodarz i wszystkie odniosły cenne zwycięstwa.

W pierwszym meczu kolejki Akuna Naprzód Janów pokonali po wyrównanej walce JKH Jastrzębie. Naprzód, który w pierwszej kolejce wysoko uległ jastrzębianom 0:8, przechodził wielki kryzys, jednak ostatnio gra coraz lepiej. W hali w Janowie ekipa gospodarzy już w pierwszej tercji objęła prowadzenie 2:0, po dwóch bramkach Kulika. W drugiej tercji, to jastrzębie zdobyli bramkę, która okazała się jedynie kontaktową.

Goście ruszyli po tej bramce z natarciem i uwierzyli, że można zwyciężyć w Janowie. Trzecia tercja zakończyła się remisem 1:1 i to katowiczanie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa. W bramce gospodarzy kolejny świetny występ zanotował Michał Elżbieciak i to głównie dzięki niemu Naprzód może cieszyć się z kolejnych punktów.

W drugim spotkaniu naszego regionu ekipa Zagłębia Sosnowiec rozgromiła przyjezdnych z Oświęcimia. Unia Oświęcim, wielokrotny mistrz Polski nie miał żadnych szans w spotkaniu z rewelacją tych rozgrywek, która plasuje się na trzeciej pozycji. W każdej tercji na lodzie dominowali gospodarze, wygrywając kolejno wszystkie tercje (4:1, 2:1, 2:1). Dwie bramki dla Zagłębie zdobył Podlipni. Warto zwrócić uwagę na bramkę Teddego da Costy, który wczoraj na zebraniu został zakwalifikowany jako polski zawodnik i tym samym zwolnił miejsce dla kolejnego obcokrajowca w ekipie z Sosnowca.

Mecz na szczycie odbył się w Tychach. Tamtejszy GKS, wicemistrz Polski i lider tabeli podejmował aktualnego mistrza Polski - zespół Cracovii Comarch Kraków. Spotkanie to rozpoczęło się od dwuminutowego strajku ekipy gospodarzy, którzy opóźnili wyjazd na lodowisko, za co spotkała ich kara techniczna na początku spotkania. Mecz był emocjonującym widowiskiem pod każdym względem. Zawodnicy zarówno jednej, jak i drugiej ekipy walczyli z wielką determinacją. Pierwszego gola dla zespołu GKS zdobył Krzysztof Majkowski. Gol ten dał prowadzenie gospodarzom w pierwszej tercji.

MMSilesia: Sportowe życie regionu

Mamy Marcina Gortata!

Też mamy swój AIR Show

Hiszpanie roznieśli Katowice

W drugiej tercji kolejne bramki dorzucili Kotlorz i Bagiński. Tyszanie w ten sposób objęli prowadzenie już 3:0 i praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu. Cracovia próbując odrobić straty ruszyła do ataku i w 51. minucie Leszek Laszkiewicz, kapitan Cracovii strzelił bramkę, dając jednocześnie sygnał swojej drużynie do walki o zwycięstwo. Jednak kracowianom nie udało się powalczyć i to gospodarze wygrali spotkanie i powiększyli swój dorobek, jak i przewagę nad drugą drużyną w tabeli.

Po 11 kolejkach na prowadzeniu jest ekipa GKS Tychy, druga w tabeli jest Cracovia, a na trzecim miejscu plasuje się ekipa z Sosnowca. Naprzód Janów reprezentujący nasz region jest obecnie na siódmym miejscu z szansą na awans.

• GKS Tychy - ComArch Cracovia 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
  • Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
  • KH Zagłębie Sosnowiec Aksam Unia Oświęcim 8:3  (4:1, 2:1, 2:1)