jnt1981
jnt1981
Trwa bardzo dobra passa hokeistów GKS Tychy.

GKS Tychy pokonał Cracovię. Co dalej? [foto]

Przez długi czas tyszanie w tym sezonie prezentowali się słabo, ale w ubiegły weekend przełamali złą formę odnosząc dwa efektowne zwycięstwa. Nie poprzestali na tym i w ostatni wtorek wygrali 5-0 w Jastrzębiu, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w tabeli kosztem Jastrzębia właśnie. Z kolei w piątek podejmowali swojego imiennika z Katowic.

W pierwszej tercji gospodarze wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze Woźnicy (katowiczanie popełnili błąd grając w liczebnej przewadze). Goście mimo ambitnej postawy, mogli mieć nadzieję na jakąś zdobycz punktową w tym spotkaniu jedynie na początku drugiej tercji. Po golu Filipa Komorskiego doprowadzili wtedy do stanu 1-1. Od tego momentu na lodzie rządzili już tylko Trójkolorowi. Bramki strzelali kolejno Łopuski, Csorich, Baranyk i da Costa (do pustej bramki po wycofaniu bramkarza przez Katowiczan).

Zobaczcie zdjęcia ze spotkania GKS Tychy - GKS Katowice

Tym samym Tyszanie odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo. Bilans bramkowy z tych spotkań to 19 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Szansa na poprawienie tego dorobku już w niedzielę, kiedy przeciwnikiem GKS-u będzie sosnowieckie Zagłębie.

GKS Tychy - GKS Katowice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
1:0 Woźnica - Šimíček (12:50) 4/5
1:1 Komorski - Bepierszcz - Guzik (25:14)
2:1 Łopuski - Csorich - Pasiut (28:20) 4/4
3:1 Csorich - Da Costa - Łopuski (39:19) 5/3
4:1 Baranyk - Galant - Witecki (56:54)
5:1 Da Costa - Wanacki - Łopuski (57:30) 4/5 +GOUT