Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jadą do Ułan Bator, mimo stanu wyjątkowego!

Marcin Nowak
Marcin Nowak
Dziesięciu studentów, biorących udział w wyprawie Kierunek Wschód 2008, jest już w Nowosybirsku. Mimo wprowadzeniu stanu wyjątkowego w stolicy Mongolii zdecydowali się kontynuować podróż.

Pomimo wprowadzonego w środę w stolicy Mongolii, Ułan Bator stanu wyjątkowego, grupa 10 młodych podróżników ze Śląska postanowiła kontynuować swoją wyprawę do Mongolii. - Jesteśmy już w Nowosybirsku, mamy się dobrze, Kolej Transsyberyjska okazała się miejscem niezwykle przyjaznym i rozśpiewanym, nie zamierzamy przerywać wyprawy - mówił kierownik wyprawy, Mateusz Ślezioński, podczas środowej rozmowy telefonicznej. Teraz podróżnicy są już w Mongolii

- Dwa odcinki trasy, z Lwowa do Moskwy i z Moskwy do Nowosybirska pokonaliśmy bez najmniejszego problemu. Wbrew temu, co się, naczytaliśmy Kolej Transsyberyjska okazała się być miejscem niezwykle gościnnym i suto zakrapianym procentami, ale daliśmy radę wszystkiemu, co nam nalano - śmieje się Mateusz Ślezioński. Jak zapewnia organizator, podróżnicy nie zamierzają przerywać wyprawy czy zmieniać jej trasy pomimo protestów w Ułan Bator i wprowadzonego w środę w kraju stanu wyjątkowego w związku z wyborami parlamentarnymi i protestami opozycji. - Jesteśmy całkowicie bezpieczni, towarzyszyć nam będą lokalni przewodnicy, którzy wiedzą, co jest grane, będziemy trzymali się z daleka od problemów, polityka nas nie interesuje - zapewnia Ślezioński. Odcinek Irkuck - Ułan Ude - Ułan Bator, należy do najciekawszych podczas wyprawy Kierunek: Wschód 2008. Stara Republika Buriacji, Irkuck, święto Naadam w Ułan Bator, czy przeprawa jeepami przez step i spanie w jurcie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają podróżników podczas kolejnego odcinka.  - Teraz zaczyna się dopiero przygoda, spanie pod chmurką, smakowanie lokalnych specjałów i próba siły dla każdego - mówi Ślezioński. 

Wyprawa Kierunek: Wschód wyruszyła z katowickiego dworca 26 czerwca, powrót planowany jest na 31 sierpnia. Na trasie przejazdu podróżników znalazły się min. Lwów, Moskwa, Nowosybirsk, Irkuck, Ułan Bator, Pustynia Gobi i Jezioro Bajkał. Średnia wieku uczestników wyprawy to 23 lata, większość z nich debiutuje w roli globtrotera. Organizatorem i pomysłodawcą Kierunku: Wschód 2008 jest Mateusz Ślezioński, 22 letni student z Katowic. MM Silesia objęła patronat medialny nad wyprawą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto