Jastrzębski Węgiel w Final Four Ligi Mistrzów!

Adrian Leks
Adrian Leks
Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel tvs.pl [archiwum]
Historyczny sukces odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po dramatycznym meczu awansowali do turnieju finałowego Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel w pierwszym meczu pokonał 3:2 Noliko Maaseik. W rewanżu rozegranym w Belgii nasi siatkarze przegrali 0:3. O awansie, któregoś z zespołów przesądził dopiero "złoty set" wygrany przez podopiecznych Lorenza Bernardiego.

Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy wygrali je do odpowiednio do 12 i 16. Dopiero w trzeciej partii gra była dość wyrównana, ale znów minimalnie lepsi okazali się Belgowie.

W "złotym secie" zaczęły się prawdziwe emocje i na szczęście więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Jastrzębia, którzy wygrali 17:15. Tym samym historyczny sukces stał się faktem.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 26-27 marca w Bolzano. Gospodarzem będzie broniąca tytułu włoska drużyna Trentino BetClic. O finał Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Dynamo Moskwa lub Lannutti Cuneo.

Noliko Maaseik - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:12, 25:16, 25:23)
Złoty set: 15:17