JKH przegrał w Sanoku

Kasia Grzesiak
We wtorek JKH GKS Jastrzębie rozegrał swój kolejny mecz w ramach tegorocznych rozgrywek PLH. Tym razem jastrzębscy hokeiści wyjechali do Sanoka, gdzie zmierzyli się z drużyną obecnych Mistrzów Polski.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się powtórzyć sukcesu, jaki odnieśli w swoim pierwszym meczu z Ciarką i tym razem musieli obyć się bez punktów.
W dwunastej minucie pierwszego gola w spotkaniu zdobył Patryk Wajda. Dzięki współpracy Martina Vozdecky’ego i Petra Bartosa udało mu się pokonać stojącego tego dnia między jastrzębskimi słupkami Ramona Sopkę. Na kolejny punkt nie trzeba było czekać długo, niestety nie była to kontra ze strony JKH. W czternastej minucie wynik podwyższył Peter Bartos, jednak i to nie był koniec sanockiej ofensywy. Dwie minuty później między słupki gości krążek wstrzelił Krzysztof Zapała, dzięki czemu po pierwszej tercji gospodarze prowadzili już 2:0.
Po trenerskiej reprymendzie hokeiści JKH nieco lepiej rozpoczęli drugą odsłonę spotkania, jednak nie udowodnili tego żadną bramką. Dzięki wyrównanej grze obu zespołów tercja ta pozostała bezbramkowa. Dopiero w czterdziestej drugiej minucie padł kolejny gol. Paweł Mojżisz sprawił, że prowadzenie Sanoczan wynosiło cztery punkty. Niecałą minutę później honorową bramkę dla JKH GKS-u Jastrzębie zdobył Bartosz Dąbkowski, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. Wynik meczu został ostatecznie ustalony przez Krystiana Dziubińskiego, który w czterdziestej dziewiątej minucie zdobył piąty punkt na konto Sanoka. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.