Mistrzostwa Polski w Judo. Najlepsi są Czarni Bytom

W niedziele wieczorem zakończyły się 53. Mistrzostwa Polski w Judo. Zawody gościły od piątku do niedziele w hali Gwardi w Opolu. Rywalizację zdominowali zawodnicy GKS-u "Czarni Bytom", wygrywając klasyfikację medalową i punktową w sposób zdecydowany.

"Czarni Bytom" to od lat najlepszy klub judo w Polsce. Podczas Mistrzostw w Opolu triumfowali w 5 kategoriach męskich i tylko jednej wśród pań. Złote medale wywalczyli wswich kategoriach: 60kg - Grzegorz Wieczorek, 66 kg - Paweł Zagrodnik, 100 kg - Przemysław Matyjaszek, +100 kg - Janusz Wojnarowicz, open - Przemysław Matyjaszek a wśród kobiet w najlżejszej kategorii wagowej 48 kg - Ewa Konieczny.

Zawodnicy "Czarnych" oprócz złotych medali, wywalczyli również krążki innego koloru. Jedynym rozczarowaniem był występ naszego reprezntanta na arenie międzynarodowej, Mistrza Europy - Roberta Krawczyka, który w półfinale przegrał z utelentowanym zawodnikiem Łukaszem Błachem. Syn jednego z najlepszych polskich judoków, byłego trenera reprezentacji, Wiesława Błacha nie dał szans Krawczykowi i awansował do finału w którym zwyciężając został Mistrzem Polski na rok 2009.

GKS "Czarni Bytom" triumfowali w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 20 medali zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. W klasyfikacji punktowej zawodnicy Czarnych również triumfowali z przewagą prawie 100 punktów nad drugim w klasyfikacji AZSem AWFem Gdańsk.

MMSilesia: Sportowe życie regionu