MKS rozgrzał dąbrowską publiczność

Przemek Kokot
12 stycznia w hali CENTRUM w Dąbrowie Górniczej odbył się mecz siatkarski o mistrzostwo PLUS Ligi kobiet pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a Centrostalem Bydgoszcz.

Publiczność zgromadzona w hali obejrzała emocjonujący 4 setowy pojedynek, zakończony zwycięstwem MKS.

Pierwszy set nie zaczął się po myśli Dąbrowianek, mocne ataki Centrostalu i gra zespołowa nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł miejscowym. po drugiej przerwie technicznej wszystko zmieniło się niczym w kalejdoskopie. MKS doprowadził do 20:20 i do końca nie oddał już przewagi wygrywając pierwszego seta bardzo przekonywająco.

Drugi set wygrał Centrostal mimo, że MKS miał już piłkę setową, która została obroniona przed Bydgoszczanki, które do końca seta już nie straciły punktu i wygrały 27:25

Ostatnie dwa sety były popisem Eweliny Sieczki i Magdy Śliwy, pierwsza znakomicie ścinała, piłki wystawione przez tą drugą. Znakomicie tez zagrała Krystyna Tkaczewska w przyjęciu. Od 3 seta Dąbrowa tworzyła monolit nie do przebicia i wygrały pozostałe sety 25:14 i 25:15 i cały mecz 3:1

Obecnie MKS zajmuje 5 lokatę, o oczko wyżej jest Centrostal, a to tylko dlatego żę ma lepszy stosunek setów. Obydwa kluby mają po 17 punktów.

Następny mecz już 19 stycznia ze Stalą w Mielcu.

MKS Dąbrowa Górnicza - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:27, 25:14, 25:15)

MKS: Wysocka, Szczurek, Śliwa, Sadowska, Sieczka, Lis, Tkaczewska (L), Liniarska

Centrostal: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Kuligowska, Hardzejewa, Smak, Wysocka (L), Nowakowska, Naczk, Kasprzyk, Łunkiewicz

MVP spotkania: Ewelina Sieczka

Sędziowie: Jacek Broński i Waldemar Kobienia