Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze Dyplomy 2009 w Rondzie Sztuki

Krzysztof Gierak
Krzysztof Gierak
W połowie lipca br. studenci katowickiej ASP publicznie bronili swoje prace dyplomowe w Rondzie Sztuki. W piątek odbędzie się wernisaż wystawy, która zaprezentuje najlepsze prace dyplomowe tegorocznych absolwentów ASP.

Stało się już tradycją, że studenci katowickiej ASP bronią publicznie swoje prace dyplomowe. W tym roku w Rondzie Sztuki dyplomów broniło, aż 32 studentów. Publiczne obrony dyplomów studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych z każdym rokiem przyciągają coraz więcej osób - każdy może przyjść i zobaczyć, co stworzyli młodzi artyści i designerzy z ASP. Studenci bronili swoich prac m.in. z malarstwa, grafiki, projektowania graficznego lub wzornictwa.

Polecamy również: Dyplomy 2009 - wernisaż prac studentów ASP [Zdjęcia]

Obok publicznej obrony dyplomów jest też organizowany konkurs na Najlepsze Dyplomy. Jest on organizowany już od czterech lat dzięki współpracy katowickiej ASP z firmą BPSC. - Pomysł sponsorowania konkursu na najlepsze prace dyplomowe ASP pojawił się już kilka lat temu. Jeszcze podczas rozmów z nieżyjącym już artystą i przyjacielem naszej firmy Tomaszem Strukiem. Konkurs jest tylko elementem i początkiem szerszej idei, jaką jest szeroka współpraca sztuki i biznesu - wyjaśnia prezes BPSC Ignacy Miedziński.

Cykl obrazów i grafik "Retrospekcja" | Sylwia Woźniczka

W piątek w Rondzie Sztuki, w Galerii + o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż prezentujący najlepsze prace dyplomowe tegorocznych absolwentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.- Ich prace pokazują szerokie spektrum zainteresowań, a indywidualne postawy artystyczne przeplatają się z różnymi technikami kreacji - wyjaśnia Agnieszka Karpa z Ronda Sztuki - Wszyscy ci, którzy przegapili lipcowe publiczne obrony dyplomów, mają ponowną szansę sprawdzić jak prezentuje się śląska młoda sztuka i design - dodaje. Wystawę będzie można oglądać do 16 października.

"Projekt zestawu naczyń na potrawy regionalne" | Marcin Krater

Ze wzornictwa będzie można zobaczyć pracę Marcina Kratera, której temat brzmi "Projekt zestawu naczyń na potrawy regionalne", a zawiera ona w sobie ideę regionalizacji, antyglobalizacji w obszarze dizajnu związanego ściśle z "kulturą stołu".  Agata Korzeńska przedstawi projekt "RE-book. Recykling w sztuce użytkowej". Tematem tej pracy było opracowanie publikacji o ekologicznych tendencjach w dziedzinie sztuki użytkowej, a jej istotą - analiza zjawiska, jego popularyzacja oraz ekologicznie zorientowany proces projektowy.

"Pejzaż audiowizualny" | Jan Dybała

Na wystawie zobaczymy również cykl obrazów i grafik "Retrospekcja" autorstwa Sylwii Woźniczek, która w swoim cyklu obrazów olejnych sięga do utrwalonych w fotografii pejzaży miejskich lub wnętrz charakterystycznych dla okresu socrealizmu. "Pejzaż audiowizualny", którego autorem jest Jan Dybała to próba zmierzenia się z pejzażem składającym się z trzech niezależnych płaszczyzn. Oparty jest on na autorskim systemie grafik cyfrowych "VectorRasterGifBinary". Dybała od 2 lat łączy obraz z dźwiękiem, rozwijając umiejętność używania minimalnych środków do precyzyjnego wykreślania bitów w czasie i połączonych z wielopłaszczyznowym obrazem, który buduje od zera.


MMSilesia: Imprezowy rozkład jazdy



Repertuary filmowe

Spektakle teatralne

Festiwale, festiwale

Imprezy
do rana

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto