MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie studiów podyplomowych na kierunku homeopatia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym

REDAKCJA portalu
REDAKCJA portalu
mat. prasowe
Od kilkunastu lat daje się zauważyć wyraźną tendencję wzrostową wynikającą z zainteresowania praktykami w dziedzinie homeopatii. W wielu krajach homeopatia uznawana jest za skuteczną dziedzinę medycyny. W Niemczech, Austrii, Francji czy Szwajcarii homeopatia to standard leczenia, stosowany komplementarnie z medycyną tradycyjną. Jest wykładana i praktykowana w wielu prestiżowych ośrodkach uniwersyteckich i medycznych, zdobywając coraz szersze grono zwolenników. Z dniem 28 marca 2014 roku także i Polska dołączyła do grona europejskich krajów, gdzie homeopatia już dawno stała się jednym z kierunków kształcenia szkolnictwa wyższego.

Homeopatia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym

Jako jedyna polska uczelnia Śląski Uniwersytet Medyczny uruchomił w roku akademickim 2014/2015 studia podyplomowe na kierunku homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji. To oferta kształcenia dla polskich lekarzy oraz magistrów farmacji, którzy chcieliby dołączyć do grona zagranicznych specjalistów wykorzystujących osiągnięcia leczenia homeopatycznego w praktyce.
Celem uruchomionych studiów podyplomowych jest poszerzenie wiedzy związanej z terapią środkami homeopatycznymi od lat stosowanymi w ośrodkach medycznych w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. Jak podkreśla rektor ŚUM, zakres tematyczny studiów podyplomowych jest zgodny z kierunkiem studiów Wydziału Farmaceutycznego, spełniając zapis art. 8 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Stanowią one alternatywę dla wszystkich kursów podejmujących tematykę homeopatii, organizowanych przez stowarzyszenia lekarskie.

Program i kadra studiów

Uczestnictwo w studiach podyplomowych na kierunku homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji to możliwość zdobywania wiedzy pod okiem cenionych lekarzy i farmaceutów, m.in. wykładowców ŚUM, Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów oraz Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego. Do prowadzenia zajęć zostali zaproszeni również polscy i zagraniczni wykładowcy nauk podstawowych, m.in. biologii, chemii, fizyki i filozofii. Nauka na studiach podyplomowych obejmuje 2 semestry, co daje 154 godziny wykładów oraz 46 godzin seminariów. Kształcenie kończy się egzaminem i wydaniem świadectwa ukończenia nauki.

Popularność homeopatii wśród lekarzy i farmaceutów

Liczba kandydatów chętnych na pierwszą edycję studiów podyplomowych na kierunku homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji przekroczyła limit przyjęć niemalże o 50%. Tak duże zainteresowanie studiami podyplomowymi z tego zakresu świadczy o rosnącej popularności homeopatii wśród lekarzy i farmaceutów, którzy są przekonani o wysokiej skuteczności leczenia metodami innymi niż konwencjonalne. Daje to podstawy, by sądzić, że najbliższe lata zaowocują jeszcze większym zainteresowaniem lekami naturalnymi, traktowanymi jako uzupełnienie terapii konwencjonalnej.

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto