Pewne zwycięstwo Ruchu w Pucharze Polski [Wideo]

Przemysław
Przemysław
Przy pustych trybunach Stadionu Śląskiego, Ruch Chorzów zdeklasował lidera I. ligi, wygrywając z Zagłębiem Lubin 3:0. Po tym zwycięstwie, Niebiescy są o krok od awansu do półfinału Pucharu Polski.

Ćwierćfinał Pucharu Polski na

Stadionie Śląskim

nie przyniósł wielu emocji. Z wyjątkiem sytuacji bramkowych, na boisku "wiało nudą" i było ciszej niż na Cichej. Wszystko za sprawą kary nałożonej na klub, po Wielkich Derbach Śląska. Ruch musiał rozegrać spotkanie z Zagłębiem przy pustych trybunach, tak jak kolejny mecz ligowy z Odrą Wodzisław.

Po pierwszych 45. minutach, Chorzowianie prowadzili 2:0. Do siatki trafiali kolejno Balaz i Pulkowski. Ten pierwszy w 32. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Wojciechu Grzybie.

W 39. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Zająca, futbolówkę w siatce umieścił wyżej wymieniony Pulkowski. - Nie mogę powiedzieć, jaką częścią ciała strzeliłem tę bramkę, ponieważ nie nadaje się to do opisywania - skomentował pomocnik Ruchu. Podpowiemy jedynie, że Pulkowskiemu nie chodziło o strzał nogą, a tym bardziej główkę.

Wynik mógł być jeszcze okazalszy, ale w 17. minucie Marcin Zając w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Gospodarze nie zamierzali bronić dwubramkowego prowadzenia i w drugiej części spotkania zdobyli trzeciego gola. Podobnie jak w spotkaniu przeciwko Polonii Bytom, w 55. minucie wynik ustalił kapitan Niebieskich, Wojciech Grzyb.

Czytaj również: Ruch deklasuje w Derbach! [Wideo]

Goście w przeciągu 90 minut stworzyli tylko jedną groźną sytuację. W 87. minucie Kolendowicz podał do Fryzowicza, ale ten mając przed sobą tylko Perdijica, nie trafił czysto w piłkę. To wszystko na co stać było dzisiaj lidera pierwszoligowych rozgrywek.