Ruch deklasuje w Derbach! [Wideo]

Najstarsze Derby Śląska dla Ruchu. Niebieskich do zwycięstwa poprowadził Grzyb, który zaliczył bramkę i dwie asysty. Bytomscy kibice domagali się odejścia trenera Motyki!

Obie drużyny przed spotkaniem miały na swoim koncie 22 punkty i po zwycięstwach drużyn walczących o utrzymanie, trzy oczka były niezwykle ważne.

Polonia Bytom

na swoim stadionie ograła już w tym sezonie m.in. Legię i urywała punkty najlepszym drużynom - Lechowi i Wiśle.

Tym razem podopieczni Marka Motyki zagrali fatalnie, co bezlitośnie wykorzystali Niebiescy. Już w 3. minucie, Peskovica próbował zaskoczyć szczupakiem Wojciech Grzyb. Kapitan

Ruchu

uderzał w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie, ale za każdym razem golkiper gospodarzy był na posterunku.

W 37. minucie goście potwierdzili przewagę na boisku, zdobywając pierwszą bramkę. Autorem gola był 18-letni napastnik Niebieskich, Artur Sobiech, który wykorzystał płaskie podanie "Grzybka" z końcowej linii.

Słabą postawę Polonistów można potwierdzić faktem, że w pierwszej połowie nie byli w stanie oddać chociaż jednego celnego strzału na bramkę Pilarza. Ruch natomiast osiągnął zdecydowaną przewagę w środku boiska i to było kluczem do sukcesu.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od "mocnego uderzenia" gości. W 50. minucie po kolejnym dobrym zagraniu Grzyba w pole karne, futbolówkę w siatce umieścił Remigiusz**Jezierski**.

Trener Marek Motyka szybko zareagował na wydarzenia boiskowe, przeprowadzając podwójną zmianę. Marcin Radzewicz zastąpił Jaromina, natomiast Bębenek zmienił Trzeciaka. Roszady w składzie nie przyniosły żadnego rezultatu, a goście dobili niebiesko-czerwonych, zdobywając trzeciego gola. Tym razem Peskovica pokonał najaktywniejszy w tym meczu, Wojciech Grzyb.

Gospodarze próbowali zdobyć honorową bramkę, ale strzały Grzyba z rzutu wolnego i płaskie uderzenie Podstawka, świetnie wybronił Pilarz. Ostatecznie Niebiescy rozgromili w Bytomiu, miejscową Polonię 3:0, wynagradzając kibicom słaby początek rundy wiosennej.

Kilka minut przed końcowym gwizdkiem miejscowi kibice domagali się dymisji szkoleniowca Polonii, Marka Motyki, śpiewając: "Kesera, Motyka zwolnienie ma...". Rozmowa z trenerem niebiesko-czerwonych już niebawem w materiale wideo.

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 0:3 (0:1) Bramki:

Sobiech (37.), Jezierski (50.), Grzyb (61.)

Polonia Bytom: Pesković - Sokolenko, Dziółka, Broniewicz, Hricko - Jaromin (54. Radzewicz), Grzyb R., Brzęczek, Trzeciak (54. Bębenek) - Podstawek, Jugović (62. Zieliński)

Ruch Chorzów: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Adamski, Jakubowski - Baran, Pulkowski (65. Nowacki), Brzyski, Grzyb W. (90. Janoszka) - Sobiech (77. Zając), Jezierski