Piast Gliwice gromi w sparingu

Beniaminek Orange Ekstraklasy odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w meczach sparingowych. Tym razem gliwiczanie rozgromili w Rybniku, GKS Jastrzębie 8:0!

W drużynie Piotra Mandrysza zabrakło dzisiaj zakupionego w letnim okienku transferowym Marcina Bojarskiego. Na placu gry nie pojawił się również Wróbel.

Pierwszą bramkę dla Piasta strzelił już w 10. minucie Szczyrba. Przed przerwą dwa trafienia na konto gliwiczan dołożyli jeszcze Koczon i Muszalik, który wykorzystał karnego po faulu na strzelcu drugiej bramki. Warto przypomnieć, że Daniel Koczon jest napastnikiem Motoru Lublin i do beniaminka z Gliwic dołączył dopiero wczoraj. W poprzednim sezonie strzelił dla Motoru 13 bramek.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando niebiesko-czerwonych. Sygnał do ataku dał w 65. minucie Gładkowski. Trafił on do siatki rywali dwukrotnie w przeciągu pięciu minut. Pięciobramkowe prowadzenie nie zadowalało jednak gliwiczan i przed upływem regulaminowego czasu gry strzelili jeszcze trzy bramki. Autorami trafień byli Filipowicz i Folc.

Piast Gliwice - GKS Jastrzębie 8:0 (3:0)

Bramki: Szczyrba (10.), Koczon (25.), Muszalik (35.), Gładkowski (65. i 70.), Folc (78. i 88.), Filipowicz (82.)

Piast Gliwice: Kasprzik - Żyrkowski, Widuch, Banaś, Petasz - Kaszowski, Szczyrba, Muszalik, Chylaszek - Prędota, Koczon.
Druga połowa: Szmatuła - Michniewicz, Krzycki, Nowak, Sedláček - Andraszak, Adamek, Kukulski, Filipowicz - Folc, Koczon (60. Gładkowski).

GKS Jastrzębie: Tomala (30. Huzarewicz, 60. Promny) - Pindel, Staniek, Suchowski, Dziewianowski - Sajdak, Adaszek, Gorzała, Rucki - Węgier, Łaciok.
Po przerwie zagrali również: Agata, Woźny, Materla, Trukała, Kostecki, Kupis, Chrabąszcz oraz Karwot.

Zobacz jak prezentują się inne śląskie kluby przed nowym sezonem Orange Ekstraklasy: