Piast znów bez zwycięstwa. Cidry lepsze od ŁKS-u

Adrian Leks
Adrian Leks
Warta Poznań Piast Gliwice
Warta Poznań Piast Gliwice Michał Duśko/www/piast.gliwice.pl
W 26. kolejce I ligi nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej zaprezentował się Ruch Radzionków, który pokonał liderujący ŁKS Łódź 1:0.

Piłkarze z Radzionkowa zagrali bardzo ambitnie i kolejny raz pokazali, że potrafią grać z faworytami. Mimo że łodzianie mieli przewagę oraz stworzyli kilka dogodnych sytuacji, to Ruch zdobył zwycięską bramkę. Jej autorem był były piłkarz ŁKS-u - Adrian Świątek. Dzięki temu zwycięstwu Cidry awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Porażka kosztowała natomiast ŁKS utratę fotela lidera. Jego potknięcie wykorzystało Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonało Pogoń Szczecin 2:1 i przeskoczyło łodzian w tabeli. Bramki dla Górali zdobyli Robert Demjan i Piotr Malinowski. Z marzeniami o ekstraklasie pożegnał się już z kolei definitywnie gliwicki Piast. Podopieczni Marcina Brosza nie zdobyli kompletu punktów już w ośmiu kolejnych meczach. Tym razem przegrali wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań 0:1 i Piast spadł już na piątą pozycję w klasyfikacji zaplecza ekstraklasy.

Odra Wodzisław Śląski zrobiła ważny krok w kierunku utrzymania się w pierwszej lidze. Zwycięstwo w Polkowicach nad miejscowym Górnikiem 2:1 pozwoliło piłkarzom Jarosława Skrobacza wydostać się ze strefy spadkowej. Trafienia dla Odry zanotowali Tomasz Stolpa i Paweł Polak.

Ostatni nasz reprezentant GKS Katowice zdobył jeden punkt w Stróżach. Podopieczni Wojciecha Stawowego prowadzili po golu Pawła Olkowskiego, ale w ostatnich minutach spotkania do remisu zdołali doprowadzić gospodarze. GieKSa zajmuje miejsce w połowie stawki, ale ciągle nie może być pewna utrzymania na zapleczu ekstraklasy.