Polonia przegrywa w Warszawie z Legią

Mimo remisowej pierwszej połowy spotkania, Polonia nie była w stanie zdobyć punktu przy Łazienkowskiej. Po dwóch bramkach Adriana Paluchowskiego, Legia pokonała Polonię Bytom 3:1.

Od początku meczu na boisku przeważali Legioniści, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Piotr Giza minął w polu karnym Michala Peskovića, odegrał do Adriana Paluchowskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu podopiecznych Szatałowa był fatalny, a zawodnicy biegali po murawie bez wiary, że w Warszawie można pokonać Legię. Dopiero w 26. minucie Radzewicz wypuścił na prawej stronie Podstawka, ale w polu karnym wślizgiem powstrzymał go Astiz. Dziesięć minut później po strzale Rybusa, Polonię przed utratą drugiej bramki uratował słupek.

Czytaj również: Kibice zmotywowali zabrzan: Górnik - Odra 2:0 [Foto + Wideo]

Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się skromnym prowadzeniem Legii, tuż przed końcowym gwizdkiem "Poloniści" doprowadzili do wyrównania. Po rzucie rożnym, wykonywanym przez Bażika, piłka spadła na głowę Zielińskiego, a napastnik Polonii bez problemów umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części spotkania Legia ruszyła do zdecydowanych ataków, chcąc zrewanżować się niebiesko-czerwonym za porażkę z rundy jesiennej. W 65. minucie ataki przyniosły skutek bramkowy. Po efektownym rajdzie, rozgrywającego dobre zawody Piotra Gizy, drugą bramkę w spotkaniu zdobył Paluchowski.

Czytaj również: Ruch zatopił Arkę w Gdyni! [Foto]

Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Giza, wykorzystując podanie Rockiego. Legia wygrała przy Łazienkowskiej z bytomską Polonią i nadal pozostaje w grze o Mistrzostwo Polski. Polonia z 32 punktami na koncie zajmuje natomiast bezpieczną 10 pozycję i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce podopieczni Jurija Szatałowa podejmować będą przy Olimpijskiej w Bytomiu, Jagiellonię Białystok.

Legia Warszawa - Polonia Bytom 3:1 (1:1)

Adrian Paluchowski (4., 65.) Piotr Giza (90.) - Michał Zieliński (45.)

Legia Warszawa: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Komorowski - Giza, Roger (59. Radović), Borysiuk (77. Rocki), Iwański, Rybus - Paluchowski.
Polonia Bytom: Peskovic - Hricko, Killar, Klepczyński, Basta - Jaromin (69. Trzeciak), Grzyb, Bażik, Podstawek (46. Brzęczek), Radzewicz - Zieliński (79. Gikiewicz).