Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 0:3

Mimo dobrej gry, Zagłębie Sosnowiec uległo przed własną publicznością Pogoni Szczecin aż 0:3. Wszystkie bramki dla gości zdobyli rezerwowi!

Po bezbramkowej pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że sosnowiczanie będą schodzili z boiska pokonani i to w takich rozmiarach. Wszystko zaczęło się w 67. minucie, kiedy Bensza po raz pierwszy pokonał Mikołaj Lebedyński. Warto podkreślić, że zawodnik ten pojawił się na placu gry...4 minuty wcześniej.

Kwadrans później młody napastnik Pogoni uderzył przy lewym słupku, podwyższając prowadzenie gości. Wynik meczu ustalił w 90. minucie kolejny z rezerwowych graczy, Michał Zawadzki, któremu do zdobycia bramki wystarczyła zaledwie minuta.

- Biorę te bramki na siebie i pragnę przeprosić kolegów z drużyny i kibiców - mówił po meczu dla portalu zaglebie.eu Adam Bensz, który nie był bez winy przy pierwszej i ostatniej bramce dla Pogoni.

Odrobienie trzech bramek będzie dla Zagłębia niezwykle ciężkim zadaniem, ale już sam awans do 1/4 finału Pucharu Polski dla II-ligowego klubu jest sporym osiągnięciem. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w przyszłą środę o godz. 20.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 0:3 (0:0)

Bramki: Lebedyński (67. i 83.), Zawadzki (90.)

Zagłębie Sosnowiec: Bensz - Kłoda, Marek, Hosić, Łuczywek - Filipowicz (63. Lilo), Flejterski, Kłus, Pajączkowski (81. Pietrzak) - Lachowski, Myśliwy (76. Jaromin).
Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Wróbel, Hrymowicz, Mysiak, Woźniak - Rogalski (75. Bojarski), Pietruszka, Mandrysz, Petasz - Klatt (63. Lebedyński), Moskalewicz (90. Zawadzki).