Adrian Leks
Adrian Leks
Dzięki między innymi dwóm trafieniom Macieja Jankowskiego, Ruch ...
Dzięki między innymi dwóm trafieniom Macieja Jankowskiego, Ruch ... Archiwum MM
Dzięki między innymi dwóm trafieniom Macieja Jankowskiego, Ruch Chorzów pewnie pokonał Widzew Łódź 3:1.

Ostatni raz Niebiescy spotkanie ligowe z Widzewem zdołali wygrać dziesięć lat temu. Dziś udało im się przełamać tę fatalną passę i przy okazji jako pierwszy zespół w tym sezonie pokonali łodzian.

Początek spotkania należał do gości, którzy mogli wyjść na prowadzenie, ale w bramce Ruchu dobrze spisywał się Michal Pesković. Piłkarze Waldemara Fornalika - od razu skutecznie - odpowiedzieli w 28 minucie. Po rzucie wolnym Łukasza Janoszki piłka odbiła się od muru i trafiła do Marcina Malinowskiego, który uderzył bez przyjęcia. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Macieja Jankowskiego i wylądowała w siatce. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, to była jedyna bramka w pierwszej połowie.

Drugie 45. minut rozpoczęło się idealnie dla zawodników z Chorzowa. Malinowski posłał prostopadłe podanie między stoperów Widzewa do Jankowskiego, a ten bez problemów po raz drugi pokonał Macieja Mielcarza. Chwilę później powinno być 3:0, ale piłka po uderzeniu głową Piotra Stawarczyka trafiła w słupek.

Niebiescy trzecią bramkę zdobyli za to w 67 minucie. Po faulu w polu karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ukah. Jedenastkę wykonywaną przez Wojciecha Grzyba obronił jeszcze bramkarz Widzewa, ale bez szans był już przy dobitce Arkadiusza Piecha. Mimo że, trzy minuty później kontaktowego gola strzelił Piotr Grzelczak, to Ruch kontrolował już przebieg meczu do samego końca i sięgnął po zasłużone trzy punkty.

Dzięki wygranej chorzowianie wyprzedzili Widzew w tabeli i dołączyli do ligowej czołówki.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 3:1 (1:0)