Ruch Chorzów przegrywa z Legią w meczu na śniegu [Foto]

Ekstremalna ekstraklasa. Ruch Chorzów przegrywa z Legią Warszawa 0:1, w meczu rozegranym na Stadionie Śląskim, przy obfitych opadach deszczu i śniegu.

Obszerna relacja ze spotkania, autorstwa Przemysława Styrny

Ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby tylko

Ruch

wykorzystał wszystkie okazje do zdobycia gola, zwłaszcza tą, wydawałoby się pewną, z 21. minuty, kiedy to jedenastkę wykonywał kapitan Ruchu,

Wojciech Grzyb

. Kolejna świetna okazja dla "Niebieskich" nadarzyła się w 57. minucie, ale Marcin Zając z kilku metrów trafił prosto w bramkarza

Legii

, Jana Muchę.

Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, nie inaczej było w piątek na

Stadionie Śląskim

, gdzie zasiadło 10 tysięcy kibiców. Legia wygrała mecz, strzelając jedną, jedyną bramkę w 64. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Iwańskiego Chinyama strzelił głową nie do obrony.

W 15. kolejce

Ekstraklasy

Ruch przegrywa z Legią 0:1, dzięki czemu goście wskakują na fotel lidera. Niepocieszeni muszą być zwłaszcza kibice Ruchu, którzy gorąco dopingowali swój zespół przez pełne 90 minut, mimo szalejącej nad stadionem śnieżycy i siarczystego mrozu.