Ruch Chorzów rozgromił Polonię Bytom [Fotorelacja]

Za nami kolejny emocjonujący mecz Ekstraklasy na śląskich boiskach, tym razem derbowe spotkanie rozegrały drużyny Polonii Bytom i Ruchu Chorzów. Bytomianie polegli u siebie 0:3!

Ciężko było przewidzieć taki wynik przed meczem, zważywszy na kiepską ostatnio formę "Niebieskich", którzy w rundzie wiosennej nie zdobyli jeszcze punktu. Przed meczem obie drużyny miały po 22 punkty, a zwycięzca bezpośredniego starcia mógł poczynić znaczący krok w kierunku pozostania na bezpiecznym miejscu w lidze. Atut własnego bioska przemawiał za piłkarzami

Polonii Bytom

, jednak miejscowi ulegli

Ruchowi Chorzów

aż 0:3!

Chorzowianie od początku ruszyli na przeciwnika z werwą, dominując w środku pola i konstruuując szybkie akcje zaczepne. Byli dokładniejsi w podaniach, ale przede wszystkim dużo szybsi na boisku, w odróżnieniu od wyglądających na ospałych bytomian. "Niebiescy" wybiegali to zwycięstwo, zwyczajnie prezentując większą determinację na polu gry. Pierwszy gol padł w 37. minucie, jego autorem był Artur Sobiech, a podawał mu kapitan Ruchu - Wojciech Grzyb. Ten sam piłkarz asystował również przy drugim golu (zdobył go w 50. minucie Remigiusz Jezierski) oraz dobił przeciwnika, ustalając w 61. minucie wynik meczu. Trzy bramki obudziły Polonię, jednak na zmianę wyniku było już za późno. Polonia Bytom - Ruch Chorzów 0:3.

Oprawa kibiców Polonii Bytom

Wojciech Grzyb w formie. W ataku na bramkę Polonii

Artur Sobiech po zdobyciu pierwszego gola dla "Niebieskich"

Drugi gol dla Ruchu padł tuż po przerwie. Zapunkktował Remigiusz Jezierski

Chorzowianie byli nie do zatrzymania

Piłkarze Ruchu dziękują przybyłym do Bytomia kibicom

Jerzy Brzęczek niezadowolony po porażce

A Wojciech Grzyb - wprost przeciwnie

Trener Polonii - Marek Motyka. Kibice z Bytomia domagali się podczas meczu jego odejścia