Ruch - Cracovia 3:1. Niebiescy wygrywają w sparingu

W rozegranym w Chorzowie na stadionie przy ul. Cichej sparingu, Ruch Chorzów pokonał Cracovię 3:1. Dwie bramki strzelił zawodnik Młodej Ekstraklasy, Patryk Stefański.

W chorzowskiej drużynie testowani byli 23-letni napastnik, Piotr Andrzejewski z Unii Rędziny i 21-letni pomocnik Aléxandros Konstantinídis z akademii piłkarskiej Panathinaikósu.

To właśnie młody napastnik z Grecji rozpoczął strzelanie na Cichej, kiedy w 47. minucie zwiódł obrońcę gości i płaskim strzałem pokonał Cabaja. W dalszej części gry piłkarz ze szkółki Panathinaikósu nie wyróżnił się już jednak niczym szczególnym. - Nie chcę komentować na razie gry tego zawodnika. Musi on jeszcze przejść badania medyczne i wtedy zobaczymy - skomentował Waldemar Fornalik, trener Ruchu.

Drugi z testowanych zawodników wypadł zdecydowanie gorzej, co pokazało, że dla najlepszego strzelca IV-ligowej Unii Rędziny, chorzowska drużyna to za wysokie progi. Z dobrej strony pokazał się natomiast 19-letni Patryk Stefański, który zmienił w 64. minucie Marcina Zająca.

W 77. minucie po złym zagraniu obrońcy gości do końca walczył o piłkę i zmusił przeciwnika do skierowania futolówki do własnej bramki. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Stefańskiego i ostatecznie to on został uznany za strzelca gola. Minutę przed końcem ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. - Od tygodnia trenowałem z pierwszą drużyną i teraz dostałem szansę. Jestem typem szybkościowca, podobnie do Niedzielana i mam nadzieję, że już niebawem dostanę szansę na występ w Ekstraklasie - powiedział po meczu Patryk Stefański.

Niebiescy pokazali w tym meczu, że nie tylko pierwszy skład może grać efektownie i skutecznie, ale również chorzowska młodzież aspiruje do gry w Ekstraklasie. W przyszłym tygodniu Ruch czeka wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań we Wronkach. Czy trener Waldemar Fornalik ma powody do zmartwień?

- Powodem do zmartwień jest to, aby utrzymać dobrą formę. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że zawodnik powinien się martwić, kiedy nie ma formy i kiedy tą formę ma. Z jednej strony, aby ją uzyskać, a z drugiej, żeby jej nie stracić - podsumował szkoleniowiec Ruchu.

Ruch Chorzów - Cracovia 3:1 (0:0)

Konstantinidis (47.), Stefański (77., 89.) - Jeleń (76.)

Ruch Chorzów: (I połowa) Perdijić - Jakubowski, Grodzicki, Stawarczyk, Brzyski - Grzyb, Scherfchen, Straka, Baláž - Zając, Flis. (II połowa) Perdijić (65. Matras) - Jakubowski (73. Szczypior), Kieruzel, Stawarczyk, Lesik - Scherfchen (64. Nowacki), Pulkowski, Feruga, Andrzejewski - Aléxandros Konstantinídis, Zając (64. Stefański).

Cracovia: (I połowa) Merda - Mierzejewski, Baran, Kłus, Derbich - Pawlusiński, Szeliga, Cebula, Klich, Sacha - Matusiak. (II połowa) Cabaj - Mierzejewski, Tupalski, Baran (79. Urbański), Sasin - Snadny, Kłus, Cebula (71. Pieniądz), Jeleń, Pawlusiński - Matusiak (65. Kaszuba).

MMSilesia: Sportowe życie regionu